Українські чиновники стали на позицію лідерів у темі блокчейну

Міністерство і Комітет цифровоїй трансформації України опублікували маніфест, в якому виклали справді розумну і серйозну регулюючу політику щодо криптовалюти.


Регулюючі міністерства прийшли до висновку, що протоколу консенсусу біткоїна досить для регулювання діяльності блокчейна, так як правила мережі забезпечуються самим протоколом, операторами вузлів і соціальним консенсусом самих користувачів. Тобто біткоїн не потребує у державному нагляді або втручанні.

 Українські чиновники розуміють, що технологія блокчейн є саморегулюючою завдяки використанню протоколів з відкритим вихідним кодом і відкритого доступу до мережі, який забезпечує конфіденційність і вільне переміщення активів, за рахунок децентралізованої мережі, криптографії, PoW і соціальної злагоди.
З мікроуправління і кричущих нормативних вимог українські чиновники змінили фокус на розробку державної політики в областях цифрової економіки, цифрових інновацій, електронного урядування та електронної демократії, а також розвитку інформаційного суспільства.
Замість втручання, регуляторна політика України намагається прискорити участь в розробці віртуальних активів, блокчейна і токенізаціі, штучного інтелекту та інших технологічних інновацій.
США більше не технологічний інноватор
Це ковток свіжого повітря і він показує, що українські чиновники дійсно розуміють природу і характер роботи загальнодоступних блокчейнів.
Більшість зусиль - це безглуздо дурні спроби контролювати діяльність з використанням публічних блокчейнів з застарілими стратегіями, успадкованими з фінансової системи. Чудовим прикладом такого дурного регулювання є правила від FinCEN (мережі по боротьбі з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США).
Регулятор нічого не робить для, але створює витрати і тягар регулювання для стартапів. FinCEN навіть не зупиняє відмивання грошей і фінансові злочини, яке, як стверджує агенство, запобігають. Ідентифікація особистості користувача (KYC) довела свою неефективність і створює гігантський ризик для безпеки - підприємства зберігають конфіденційні дані клієнтів і ці бази даних завжди стають цілями для хакерів.
Україну слід хвалити і аплодувати за те, що вона зайняла таку позицію лідера, а не придушила інновації. Американський штат Сіетл є ще одним прикладом прийняття дурних правил, спеціально спрямованих на те, щоб стягувати з майнерів велику плату за електроенергію, а також на виконання галуззю задушливих бюрократичних вимог до майнінг-стартапів.
Можливо, найгіршим прикладом зловживання нормативними правовими актами є введення ліцензії Bitlicense в Нью-Йорку - елемент регулювання, настільки владний, що змусив стартапи покинути штат із-за ворожого клімату для інновацій.