Україна створила блокчейн на базі вітчизняної криптографії

україна блокчейнДержавна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України розробила програмний комплекс базової блокчейн-системи з використанням вітчизняної криптографії з високою постквантовою стійкістю.

Технологія може бути використана для проведення різних голосувань, створення національної криптовалюти, використання смарт-контрактів і забезпечення відмовостійкого електронного документообігу.

Зараз на базі блокчейна в Україні розгорнуть прототип системи електронного голосування.

«Головною перевагою розробленого прототипу є імплементація вітчизняних криптографічних стандартів ДСТУ 4145: 2002, ДСТУ 7564: 2014 року, ДСТУ 7624: 2014 і ДСТУ 8845: 2019, стійких і в умовах постквантового періоду», - розповіли представники Держспецзв'язку.

Фахівцями проведено дослідження з питань безпеки та розробки рекомендацій щодо використання технології блокчейн. Результати увійшли в «дорожню карту», яка описує компоненти децентралізованих систем рекомендовані для кожного з практичних застосувань технології.

Також Держспецзв'язку підготувала проект технічного регламенту засобів криптографічного захисту інформації. Зараз проект готується для затвердження Кабінетом міністрів України.

Раніше Нацбанк і Мінфін України затвердили стратегію розвитку фінансового сектора до 2025 року, одним із напрямків якої стало розвиток блокчейн-технологій.