Блокчейн увійшов в стратегію розвитку фінансового сектора України

блокчейн в україні
Фінансові регулятори України затвердили стратегію розвитку фінансового сектора країни до 2025 року. Серед пріоритетів згадується технологія блокчейн, про що повідомляється на офіційному сайті Нацбанку України.

Як зазначається, блокчейн став частиною однієї з п'яти стратегічних цілей - інноваційного розвитку. Його метою заявлені забезпечення розвитку цифрових технологій, комп'ютерного проектування, технології розподіленого реєстру, аналізу big data, автоматизації, роботизації і використання штучного інтелекту.

До кінця 2022 року планується розробити й реалізувати на державному рівні інкубатори для розвитку інвестиційних стартапів, а до кінця 2024 - створити регуляторні та технічні «пісочниці».

Крім цього, в стратегії передбачено подальше вивчення можливості випуску цифрової валюти центробанку (е-гривні).

Тим часом, раніше в Раді розглянули законопроект про впровадження норм FATF для протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму при регулюванні криптовалютного ринку. Законопроект буде доповнюватися з урахуванням побажань криптосообщества.

Разом з тим, Міністерство цифровий трансформації України підписало меморандум з криптовалютною біржею Binance. Очікується, що платформа почне роботу в країні вже до кінця року.