"Дитячі" виплати ФОПам: як оформити допомогу

Кабмін вирішив надати додаткову допомогу ФОПам та безробітним, у яких є маленькі діти - ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.
Про це повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.
Хто може отримати допомогу?
За інформацією Мінсоцполітики, фінансову підтримку від держави можуть отримати ФОПи, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.

"Люди втрачають засоби для існування. Тому ми пропонуємо додаткові програми соціальної підтримки для сімей з дітьми в період карантину", - заявила очільниця відомства Марина Лазебна. 
Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті ЄСВ протягом року. 
"Після погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради, яке, я впевнений, обов’язково станеться, понад 300 тисяч родин фізичних осіб - підприємців зможуть отримати таку допомогу", - заявив президент Володимир Зеленський.
"Щодо соцдопомоги безробітнім батькам, то попередньо вони повинні бути офіційно зареєстровані в Центрі зайнятості. Зараз це можна зробити онлайн, наприклад через портал державних послуг "Дія" . За урядовими підрахунками, допомогу на дітей можуть отримати близько 100 тисяч родин", - йдеться у повідомленні.
Ця держпідтримка не призначається, якщо сім’ї вже отримують виплати за програмою "Муніципальна няня".
Скільки виплачуватимуть? 
Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Зокрема, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років - 2 218 гривень.
А середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2 800 до 3 020 гривень.
За даними Мінсоцполітики, виплати фінансуватимуться із Фонду боротьби з коронавірусом. 
Як оформити допомогу?
Як уточнили ЕП у Мінцифрі, послуга буде доступна з 6 травня на порталі "Дія" у розділі "Пенсії, пільги та допомога".
"Треба заповнити форму і додати певні документи. За три дні буде оброблена інформація управлінням соціального захисту і будуть перераховані кошти на картки підприємців", - пояснила Марина Лазебна.
До заяви потрібно додати:
  • фотокопію свідоцтва про народження дитини;
  • фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату ЄСВ за 2019 рік, форма ОК-7 (можна зробити онлайн через Портал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua);
  • сканкопію документа, що засвідчує проживання на території України для іноземців та осіб без громадянства;
  • якщо над дитиною є опіка, необхідна сканкопія рішення райдержадміністрації в Києві та Севастополі, виконавчого органу міської, районної, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду.
"Допомога виплачуватиметься на час карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше у травні та червні", - йдеться у повідомленні.Нагадаємо:
Кабмін на засіданні 22 квітня ухвалив рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для ФОПів, які мають дітей, та людей, які втратили роботу та зареєструвались у центрі зайнятості як безробітні.
Економічна правда

Джерело https://www.epravda.com.ua/news/2020/05/4/660128/index.amp