Торговий план і дисципліна в трейдингу

Торговий план і дисципліна в трейдингу
Дисципліна (лат. Disciplina від discere «вчити») - правила поведінки особистості, що відповідають прийнятим в суспільстві нормам або вимогам правил розпорядку. Суворе і точне виконання правил, прийнятих людиною до виконання.

Дисципліна є фундаментом, на якому будується весь успіх. Особливо в трейдингу її потрібно дотримуватися для досягнення цілей і завдань. Недисциплінований трейдер не зможе отримати бажані результати, тому що без порядку, плану і послідовності в них, він втратить кошти. Дисципліна допомагає усувати всі перепони на шляху до успіху, серед яких слабкість, невпевненість, сумніви, несприятливі умови тощо.

Дисципліна структурно складається з:
  • Самоконтроль. Це стеження за своїми діями і в результаті усунення внутрішніх перешкод на зразок пасивності і інших негативних емоцій і процесів у власній свідомості. Завдяки цьому можна рухатися вперед незважаючи ні на що, прибираючи внутрішні протиріччя;
  • Терпіння. Часто на шляху до мети може бути дуже важко і будуть виникати різні перешкоди. Необхідно бути терплячим при виконанні завдань;
  • Своєчасність. Виконання поставлених завдань і цілей точно в строк без відтягування рішень і дій на потім. Регулярної тренуванням і самовихованням формується міцна сила волі.
Самодисципліна складається із здатності до саморегуляції. Самодисципліна - це внутрішній учитель, який не дає потурати слабкостям і згорнути не туди, допомагає розвивати сильні сторони. Вчить працьовитості і смиренності при отриманні негативних даних. І наше завдання - налаштуватися на це.

До того ж важливу роль відіграє планування:

Планування - оптимальний розподіл ресурсів для досягнення поставлених цілей, діяльність, пов'язана з постановкою цілей і дій в майбутньому. З точки зору математики, планування - це функція, одним з аргументів якої є час.

Планування в найзагальнішому вигляді має на увазі виконання наступних етапів:
  • Постановка цілей і завдань
  • Проектування дій
  • Варіантне складання програми
  • Виявлення необхідних ресурсів і їх джерел
  • Визначення безпосередніх виконавців і доведення планів до них
  • Фіксація результатів планування
Одна з найбільших помилок, які люди роблять в області постановки цілей - бажання досягти швидких результатів, що дуже важко зробити наскоком. 

Нездійсненних цілей не буває. Не можна дозволяти собі здаватися, коли зіткнешся з перешкодами. Набагато краще ділити велику мету на дрібні складові, виконання яких буде підживлювати твою мотивацію. Таким чином, коли ти будеш виконувати щось невелике, то ти будеш отримувати хороший заряд для того, щоб продовжувати рухатися наміченим шляхом. Якщо людина хоче досягти високих результатів, то навряд чи він думає, що успіх звалиться йому на голову просто так. Всі розуміють, що треба добре трудитися: виробити систему і дотримуватися плану.

Отже, ми маємо приблизно таку формулу успіху:

строгий алгоритм дій + дотримання їх в побудованої послідовності + дисципліна = досягнення мети.
При наявності чітких пунктів до дії будь-яка мета досяжна.

І кожен місяць підбивати підсумки. Чи багато досяг? Чи зумів виконати зобов'язання, які поклав на себе? Що у тебе вийшло найкраще? Які нові виклики постали перед тобою? Хто або що тобі допомагав, а хто заважав? 

Враховуй кожну дрібницю, щоб гранично ясно розуміти причини і наслідки. Це допоможе тобі рухатися далі. Ти також побачиш, якщо говорити про ретроспективі, що навіть погані події з життя послужили джерелом палива для того, щоб прийняти важливі рішення. Не бійся приймати рішення, які ти чекаєш сам від себе.

Найгірше, що ти можеш зробити зі своїм життям - це стояти на місці.