6 важливих правил в трейдингу


1. Знання основ трейдингу

Типова и одна із головних помилок трейдера. Перш за все, виникає через незнання основ фундаментального, технічного аналізу або аналізу обємів. Чомусь багато хто вважає, що можна купувати і продавати угоди, а також прогнозувати зміну курсів виключно за допомогою інтуїції. Насправді це не так, точно передбачати коливання цін на різні валюти не здатні часом навіть досвідчені трейдери. Визначити тенденції та курс зміни цін можна тільки на підставі власного аналізу і розуміння ринку. Звичайно ж, золотого ключика або чарівного грааля в збільшенні свого капіталу на біржі не існує. Важко в навчанні легко в бою. Торгівля на криптовалютній біржі - це робота, яка вимагає певних навичок (розвиток дисципліни, розробка торгової системи, здатність аналізувати ринкову ситуацію і ін.). Якщо ви не навчились цим навичкам -то  ви ризикуєте дуже скоро втратити капітал і розчаруватися в ринку.
Порада: Визначати точки входу самостійно можна тільки при наявності досвіду і навичок торгівлі.

2. Стопи

Багато трейдерів дуже сильно помиляються коли не ставлять стопи. У правильної торгівлі рівень стоп лосса відомий ще до відкриття угоди. Якщо ви тримаєте в голові цей рівень і розраховуєте закрити позицію при його досягненні, тоді ви просто не впевнені в своїй схемі торгівлі, або у вас не вистачає сили волі прийняти збиткову угоду. Ви морально слабкі. Хороший трейдер не буде зайвий раз ризикувати і виставляє стоп відразу ж! Інколи краще втратити 10% чи навіть 15%, але зберегти більшу частину депозиту і заробити на іншій монеті, чим втратити більшу часину депозиту через відсустність стопа.
Порада: Вчіться ставити правильні стопи, щоб не збивали.

3. Наставник

Помилок трейдеру допоможе уникнути наставник. Важливим етапом є вибір досвідченого трейдера, поради которого повинні грунтуватися на професійних і особистих якостях, техніці і стратегії.
Порада: Знайдіть наставника, який допоможе вам на початковому етапі. Цим ви заощадите купу часу.

4. Щоденник

Щоденник - хороша можливість структурувати думки. Для цієї мети підійде будь-який блокнот. пишемо:
  • Плани і цілі на день.
  • Власна стратегія і торгова система, переваги і недоліки.
  • Пошук помилок і способів виправлення.
  • Докладний аналіз помилок трейдера (своїх і чужих).
  • Дослідження отриманих результатів та внесення коригувань і змін.

     Порада: У щоденнику ви зможете подивитися на свою статистику вашої торговий системи. Тільки по ній ви можете наочно простежити: де ви помиляєтеся і де заробляєте.

5. Невпевненість у собі

Недотримання принципів мані-менеджменту - найпоширеніша помилка початківців, яка рано чи пізно призводить до зливу депозиту. Так, це емоції, які є невід'ємною частиною трейдингу. Вони додають здорового азарту. Але у емоцій є й інша сторона - трейдер впадає в ейфорію при профіті, і в зневіру при втратах. Психологічні качелі заважають приймати правильні рішення. Страх і жадібність ведуть до помилок.
Порада: Складіть собі цілі на день і опрацьовану стратегію. Вони дозволяють знизити рівень емоцій в торгівлі і звести до мінімуму число необдуманих дій.


Трейдер вчиться на помилках
Насправді, перераховані вище типові помилки трейдера  можна назвати простими,  вони елементарні, проте велика частина новачків допускає саме їх. Також хочу нагадати, що помилки трейдер повинен вміти визнавати, що забезпечить недопущення їх в майбутньому. Не шкодуйте часу на вивчення і усвідомлення своїх помилок в торгівлі, це єдиний, правильний шлях  успішної торгівлі.