Що таке RSI індикатор?

Що таке RSI індикатор?По суті, технічний аналіз (TA) передбачає прогнозування майбутніх ринкових тенденцій шляхом вивчення попередньої активності. З традиційного на криптовалютний ринок, більшість трейдерів покладаються на спеціалізовані індикатори та інструменти для аналізу попередніх даних, як способу виявлення структури ринку і можливого прогнозування наступного коливання ціни.

Індекс відносної сили (RSI) є індикатором TA, розробленим в кінці 1970-х років, як інструмент, який біржові трейдери можуть використовувати для вивчення поведінки фондового ринку, протягом певного періоду часу. Це в основному моментум-осцилятор, який вимірює величину руху ціни, а також швидкість цих рухів. RSI може бути дуже корисним інструментом в залежності від типу виконуваної торгівлі, і широко використовується багатьма трейдерами та технічними аналітиками.

Як працює RSI індикатор?

RSI за замовчуванням вимірює зміни в ціні активу за 14 періодів (14 днів денних графіків, 14 годин для часових графіків тощо). Формула ділить середній приріст, який ціна мала за цей час на середні втрати, які вона отримала, і потім обчислює цю силу в налаштованої шкалою від 0 до 100.

Як уже згадувалося, RSI є моментум індикатором, який є типом технічного торгового інструменту, який вимірює швидкість зміни ціни. Коли моментум зростає, це вказує на те, що акції активно купуються на ринку. Якщо моментум зменшується, це свідчить про уповільнення інтересу трейдерів до акцій.

RSI також є осцилюють індикатором, який полегшує трейдерам виявлення умов перекупленності або перепроданості ринку. Він оцінює ціну активу за шкалою від 0 до 100, з огляду на 14 періодів. Хоча індикатор RSI, рівний 30 або менше, передбачає, що актив можливо близький до його дну (перепроданність), вимір вище 70, передбачає, що ціна активу близька до максимальної (перекупленність) за цей період часу, і найімовірніше впаде.

Хоча стандартна настройка RSI це 14 періодів, трейдери можуть змінити її, щоб підвищити (менше періодів) або зменшити чутливість (більше періодів). Таким чином, 7-денний RSI більш чутливий до коливання цін, ніж 21-денний. Більш того, короткострокові торгові настройки можуть коригувати індикатор RSI, щоб розглянути 20 і 80, як рівні перепроданості та перекупленності (замість 30 і 70), що з меншою ймовірністю надасть помилкові сигнали.

Дивергенція RSI

Крім оцінок RSI 30 і 70, які потенційно можуть припускати перепроданність і перекупленність ринку, трейдери також використовують RSI, щоб спробувати передбачити розворот тенденцій або визначити рівні підтримки та опору за допомогою так званої бичачої та ведмежої дивергенції.

Бича дивергенція, ця умова, коли ціна активу та оцінки RSI переміщаються в протилежних напрямках. Таким чином, оцінка RSI підіймається і створює більш високі мінімуми, в той час як ціна падає, створюючи більш низькі мінімуми. Це називається «бичачою» дивергенцією і вона вказує на те, що моментум посилюється, попри тренд падіння ціни.

Навпаки, ведмежа дивергенція може вказувати на те, що, попри подорожчання, ринок втрачає моментум. Таким чином, оцінка RSI падає і створює більш низькі максимуми, в той час як ціна активу збільшується і створює більш високі максимуми.

Однак майте на увазі, що розбіжності RSI не такі надійні під час сильних ринкових тенденцій. Це означає, що сильний спадний тренд може представляти безліч бичачих дивергенцій до досягнення фактичного дна. Через це дивергенція RSI краще підходять для менш волатильних ринків (з бічними рухами або тонкими тенденціями).
Як використовувати RSI?
Як використовувати RSI?

Є кілька важливих факторів, які слід враховувати при використанні індикатора індексу відносної сили, налаштувань, оцінок (30 і 70) і бичачої/ведмежої дивергенції. Однак завжди слід, що жоден технічний індикатор не ефективний на 100%, особливо якщо він використовується один. Тому трейдери повинні використовувати індикатор RSI разом з іншими індикаторами, щоб уникнути хибних сигналів.