Що таке TON?

Що таке TON?
Якщо зовсім коротко: це дуже захищений веб, у котрому  в теорії буде все.
Якщо максимально спрощувати, платформа TON буде схожа на веб, тільки дуже захищений і розширюваний. Веб складається не тільки з сайтів - там існуватимуть програми, ігри, відеострімінги і навіть кавоварки. TON  не буде обмежуватися криптовалютою і обміном повідомленнями через Telegram. Автори обіцяють включити в TON безліч сервісів і дозволити всім бажаючим писати нові сервіси, програми.
Наприклад, розробники обіцяють запустити систему платежів TON Payments, сховище файлів TON Storage, анонімайзер TON Proxy, аналог сайтів і навіть свій DNS, що дозволятиме перетворювати складні адреси в блокчейні у  легкі для читання і розуміння. Очікується, що в TON з'являться магазини додатків і можливість виведення коштів. Цілком ймовірно, що одним з перших платіжних шлюзів між TON і реальним світом стане німецька Wirecard - творець великої онлайн-платформи для різного виду електронних платежів і комерції.
Це все не означає, що Дуров збирається з нуля побудувати ізольовану від зовнішнього світу систему. У документації йдеться, що в TON зможуть працювати три види додатків - існуючі повністю в TON, підключені туди частково (наприклад, дозволяють просто авторизуватися за допомогою сервісів TON), а також різного роду гібриди перших двох типів.
В життя звичайних користувачів TON буде входити поступово, у міру зростання аудиторії, усвідомлення розробниками користі від TON і отримання інвесторами доходів від блокчейн-платформи. Не останню роль тут відіграють економічні успіхи TON і її криптовалюта, яка називається Gram.