Європейський центральний банк не відмовився від ідеї цифрового євро

Крістін Лагард про cbdcЄвропейський центральний банк не хоче залишитися за бортом інновацій у фінансовій сфері, але зі співвідношенням ризику і користі цифрових валют він теж ніяк не визначиться. Про це в інтерв'ю заявила глава установи Крістін Лагард.

За словами Лагард, «нагальна потреба» в надшвидких і найдешевших платежах, особливо транскордонних, зумовила стрімкий розвиток інновацій в цій сфері.

«ЄЦБ хоче відігравати активну роль у цій галузі, а не просто спостерігати за світом, що змінюються», - заявила вона.

З цією метою були запущені різні програми й інфраструктурні проекти, що дозволяють здійснювати миттєві платежі на території всієї Європи (наприклад, TIPS). Ця система дозволяє банкам обробляти платежі один з одним в лічені секунди, 24 годину на добу, 365 днів у році.

Лагард також підтвердила, що вивчається питання створення цифрової валюти Центробанку (CBDC), але ще немає точного визначення ризиків та користі.

«Ми все ще оцінюємо ризики й користь випуску власної цифрової валюти, CBDC, яка гарантує населенню доступ до грошей Центробанку навіть в умовах скорочення використання готівки», - зазначила вона.

За словами глави ЄЦБ, CBDC можуть вплинути на ефективність монетарної політики, а також спричинити серйозні наслідки для фінансової системи в цілому.

Спеціальна експертна група ЄЦБ, яка створена в кінці 2019 року, буде тісно співпрацювати з центробанками різних країн для вивчення можливостей впровадження CBDC в єврозоні в різних формах.

При цьому Лагард підкреслила, що в приватному секторі теж можуть виникнути ефективні платіжні рішення, які будуть залучати цифрові валюти для прискорення і спрощення внутрішніх і транскордонних платежів. ЄЦБ не збирається демотивувати або витісняти їх з ринку.