BMW і VeChain випустять блокчейн-додаток для захисту власників авто

BMW і VeChain
Німецький виробник автомобілів BMW в партнерстві з VeChain створить блокчейн-платформу для захисту своєї продукції від підробок. Про це повідомляє місцеве видання Fuchsbriefe.

Компанії випустять децентралізований додаток VerifyCar на блокчейні VeChainThor. У ньому будуть зібрані відомості про автомобіль, включаючи пробіг, ремонт і додаткові сервісні послуги.

Додаток призначений для захисту користувачів від недобросовісних продавців, які вдаються до обману з метою завищення вартості. За даними BMW, ця практика обходиться в середньому близько € 3000 на кожен проданий автомобіль.

Контроль над даними сконцентрують в руках власників авто.

«Користувач сам вирішує, які дані та кому розголошувати, будь то майстерня або потенційний покупець. Якщо відомості збігаються з даними в блокчейні, в одержувача не буде сумнівів в їх автентичності », – сказано в заяві.

Відомості про пробіг збираються в реальному часі за допомогою обладнання BMW, після чого відразу передаються в блокчейн. У компанії відзначили, що це виключає будь-які спроби «підкрутити» кілометраж автомобіля.

Нагадаємо, BMW поміж п'яти провідних автоконцернів оголосила про намір протестувати платіжну блокчейн-платформу для автомобілів.