Системний адміністратор для бізнес-аналітики MicroStrategy вклав $250 млн в біткоїн

MicroStrategy bitcoinКомпанія купила понад 20 тис. Bitcoin. У MicroStrategy вважають, що ці інвестиції не тільки захистять капітал компанії, але і допоможуть примножити його згодом.

Розробник програмного забезпечення для бізнес-аналітики — компанія MicroStrategy, яка торгуються на біржі NASDAQ — інвестувала $250 млн в Bitcoin. У пресрелізі компанії сказано, що інвестиції стали частиною «двосторонньої стратегії розміщення капіталу».

MicroStrategy, капіталізація якої оцінюється в $1,2 млрд, розробляє програмне забезпечення для інтегрованої звітності, аналітики та моніторингу. Зараз на ринку представлена вже 11 версія однойменного ПЗ.

Після публікації фінансової звітності за другий квартал 2020 року, генеральний директор і за сумісництвом засновник компанії Майкл Сейлор заявив, що MicroStrategy проведе зворотний викуп своїх акцій на $250 млн і вкладе додаткові $250 млн в золото і Bitcoin протягом наступних 12 місяців. Сейлор вважає, що ці та інші «альтернативні інвестиції» захистять доларовий баланс компанії в період кризи.

«Ці інвестиції показують нашу віру в те, що Bitcoin, як найпопулярніша у світі криптовалюта, є надійним сховищем вартості та привабливим інвестиційним активом з більш довгостроковим потенціалом зміцнення, ніж у грошей», — заявив Сейлор.

За словами глави компанії, на тлі COVID-19 блокчейн Bitcoin виглядає надійним як ніколи. Викликана пандемією економічна невизначеність, а також заходи, що вживаються центральними банками, наприклад програма кількісного пом'якшення ФРС США, послабили фіатну валюту.

«Ми вважаємо, що глобальне визнання, впізнаваність бренду, життєздатність екосистеми, домінування мережі, архітектурна стійкість, технічна корисність і сам суспільний дух Bitcoin є переконливими доказами його переваги як активу для тих, хто шукає довгострокове сховище вартості», — сказав глава компанії.

Тому компанія придбала 21 454 BTC загальною вартістю $250 млн, включаючи комісії та інші витрати. У MicroStrategy впевнені, що ці інвестиції не тільки захистять капітал компанії, але і примножувати його згодом.

Глава криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао зазначив, що інвестиції від MicroStrategy нададуть стимулювальну дію на криптовалютний ринок.

Цікаво, що MicroStrategy володіє досить великим портфоліо доменних імен. У травні минулого року блокчейн-компанія Block.one викупила у MicroStrategy домен Voice.com за $30 млн. Придбання було зроблено для запуску децентралізованої соціальної платформи Voice.