17-річний підліток з Флориди затриманий за підозрою у зломі Твіттер

twitter hack teenagerПоліція США затримала 17-річного жителя Тампи Грема Кларка, звинувативши його в причетності до недавньої атаки на соціальну мережу Twitter і шахрайської роздачі біткоїнів. Про це повідомив місцевий телевізійний канал WFLA.

Грем Кларк підозрюється в причетності до атаки на Twitter, під час якої були зламані сторінки Ілона Маска, Білла Гейтса та інших бізнесменів і знаменитостей. В ході атаки зловмисник влаштував від їх імені роздачу криптовалюти, отримавши в незаконний спосіб близько $120 000 на BTC.

Прокурор штату Флорида оголосив Кларку 30 звинувачень, включаючи участь в організованому шахрайстві, 17 шахрайських схем із застосуванням сучасних електронних засобів комунікації, а також 11 злочинів, пов'язаних з неправомірним використанням особистих даних. Жертвами одного з цих злочинів стали як мінімум 30 осіб, яким було завдано шкоди на суму понад $100 000.

На цей час Грем Кларк перебуває під вартою.

Крім нього поліція затримала ще двох підозрюваних: 19-річного громадянина Великобританії Мейсона Шеппарда і 22-річного американця Німа Фазелі. Перший звинувачується в організованому шахрайстві із застосуванням електронних засобів і відмиванні грошей, другий — у сприянні протиправного отримання доступу до комп'ютерних систем.

Нагадаємо, 15 липня хакери зламали ряд Twitter-акаунтів і розмістили в них повідомлення про фейкову роздачу біткоїнів.

У компанії заявили, що зловмисники змогли заволодіти обліковими записами завдяки атаці із застосуванням соціальної інженерії, націленої на співробітників соцмережі, що володіють доступом до внутрішніх систем. Пізніше платформа повідомила, що хакери скомпрометували 45 облікових записів знаменитостей шляхом скидання пароля.

Згідно з останньою офіційною інформацією, хакери які атакували Twitter отримали доступ до внутрішніх інструментів соцмережі за допомогою фішингу, спрямованого на мобільні телефони співробітників.