У червні цього року США надрукували більше доларів, ніж за двісті років

США надрукували більше доларів, ніж за двісті роківПринтери Федеральної резервної системи США працюють в безпрецедентному режимі. Америка друкує величезну кількість нових грошей, які йдуть на боротьбу з фінансовою кризою, викликаною карантином через поширення коронавірусу. Генеральний директор фонду Pantera Capital Ден Морхед поділився приголомшливою інформацією у відкритому листі до інвесторів. Виявляється, тільки в червні США надрукували більше доларів, ніж за двісті років після становлення національної валюти.

Настільки високий рівень емісії різко збільшує обсяг грошової маси в країні та в усьому іншому світі. Чим більше банкнот стає, тим менше їх реальна цінність. Тобто існує висока ймовірність того, що поточна монетарна політика США може привести до безпрецедентного рівня інфляції долара в майбутньому. До такої версії схиляються аналітики, які не підтримують подібну активність банків.

Масштаб проблеми дійсно величезний, якщо порівнювати її з історією валюти США, зазначив Морхед: "Сполучені Штати тільки за червень надрукували більше грошей, ніж за двісті років після появи валюти. За результатами останнього місяця дефіцит бюджету США склав 864 мільярдів доларів — ця сума більше спільного накопиченого боргу країни в період з 1776 по 1979 рік".

Керівник Pantera Capital упевнений, що єдиним порятунком в ситуації, що склалася може стати біткоїн. Все ж криптовалюта обмежена у своєму максимальному обсязі, тому «додруковувати» біткоїн на свій розсуд просто неможливо. Відзначимо, що за версією представників фонду Fidelity Digital Assets, навіть цієї особливості криптовалюти досить для того, щоб вважати її повноцінним засобом заощадження цінності.

Він також порівняв вплив емісії грошей в останні місяці з тим, через які події пройшло еквівалентну кількість валюти за сторіччя: "З першим трильйоном (надрукованих доларів) ми перемогли британських імперіалістів, купили Аляску і Луїзіану, перемогли фашизм і Велику депресію, побудували систему доріг, а також першими побували на Місяці".

Нагадаємо, раніше економіст Пітер Шифф зазначив, що незабаром для долара США дійсно можуть настати дуже важкі часи. Правда, за його словами, в такому випадку інвесторам краще робити ставку на золото. Любителі криптовалюти в такому випадку відзначають, що обсяг золота, який залишився на планеті, невідомий. Відповідно, по суті метал не можна вважати повністю дефляційним активом.

А ось Морхед схиляється до біткоїна як на кращий інвестиційний інструмент. Своїм клієнтам він порадив купувати BTC: "Відкривайте довгі позиції в торгових парах з криптовалютою, поки не відкриються школи та дитячі сади. До того часу економіка не буде функціонувати нормально і гроші продовжать друкувати".

Висновок:
Криптовалюта дійсно може стати хорошим сховищем капіталу в тому числі для інвесторів-любителів. Ціна BTC буде теж рости під час емісії нової грошової маси, бо її частина рано чи пізно потрапить в крипторинок, тобто люди будуть купувати монети на нові долари. А де росте попит при відносно стабільному реченні, там стрибає вгору і вартість активу.

Водночас дії уряду підкреслюють переваги BTC з його обмеженою максимальною кількістю монет. Схоже, в ці часи ризикованіше тримати свої заощадження у валюті, що не інвестувати їх.