Тестнет стейкінгу ADA запустився. 17% запасу вже у стейкі

cardano shelley testnet

Стейкінг криптовалюти Cardano (ADA) запустився 14 грудня. Про це  повідомили у акаунті Twitter InputOutputHK.

У листопаді у тестнеті Cardano передували два снепшота, і тим, хто брав участь, було дозволено розпочати стейкінг цього тижня. Ці знімки підбили підсумки кількості учасників, тому приєднатись до тестнету більше не можна, але Cardano запровадить стейкінг для всіх користувачів, коли Shelley вийде напродовж 2020 року.

Тестнет Shelley показав перспективні результати. У стейкінгу вже 5,4 мільярда ADA (~200 мільйонів доларів), що становить 17% пропозиції монети. Якщо цей рівень участі продовжиться, учасники стейкінгу можуть заробляти понад 10% на рік, згідно з калькулятором прибутку Cardano. Однак збори та специфікація пулу також вплинуть на прибуток. IOHK також оголосив, що понад 120 пулів виникли протягом першого дня, а глобальна ціль - 1000 пулів.

Хоча деякими провідними пулами управляє сам IOHK, кілька незалежних пулів також займають провідні позиції. Це можна перевірити на PoolTool.

Це гарний знак для Cardano, бо проект розроблений для досягнення децентралізації шляхом підтримки великої кількості пулів, що надають стейкінг. Cardano RoadMap передбачає, що стейкінг-система блокчейна у тестнеті "досягне рівноваги", коли буде працювати 1000 пулів, тобто проект на шляху до досягнення цієї мети.

Така загальна кількість монет для стейкінгу Cardano може здаватися скромною, але це вражаючий початок. Один з останніх звітів Binance передбачає, що Tron і Qtum мають те ж саме співвідношення. Однак інші блокчейни, такі як Tezos, мають набагато більші коефіцієнти, що перевищують 70%. Високі коефіцієнти не обов'язково є економічною перевагою, але вони вказують на більшу кількість участників.

Залишається лише гадати, чи збільшиться кількість користувачів після запуску мейннета Shelley. Хоча доступність мейннета має приваблювати більше користувачів, можливо, новизна стейкінгу тим часом вичерпається. Наступні кілька тижнів повинні продемонструвати, чи збільшиться кількість пулів Cardano та коефіцієнт стейкінгу.