Polkadot використовує децентралізованих оракулів Chainlink у своїй екосистемі

polkadot chainlinkChainlink завершила початкову інтеграцію з блокчейном на базі платформи Substrate. Розробники Polkadot назвали це важливою віхою у впровадженні мережі децентралізованих оракулів Chainlink в екосистему протоколу.

Polkadot — це «технологія мультиланцюгів» — це мережа, яка з'єднує блокчейни. Вона створює простір, де можуть швидко і безпечно оброблятися й обмінюватися дані з різних блокчейнів. Важливий момент — без загальносистемних оновлений або хардфорк. Це є метою даного проєкту.

Місія Polkadot — змінити чинну структуру інтернету на Web 3.0: повністю нову і децентралізовану мережу. Polkadot допомагає з'єднати приватні та публічні блокчейни й інші мережі в екосистемі Web 3.0. Вона робить можливим інтернет, де незалежні блокчейни можуть обмінюватися інформацією і транзакціями без зобов'язань через Polkadot. Це проєкт майбутнього — цифровий світ, інтернет речей і мережева децентралізація.

«Chainlink стає першим і основним постачальником оракулів для ланцюгів на основі Substrate і в кінцевому підсумку всієї мережі Polkadot», — йдеться в прес-релізі.

Платформу для запуску блокчейнів Substrate розробники Parity Technologies представили у 2018 році.

Оракули необхідні для виконання смарт-контрактів і роботи DApps, які використовують дані з-за меж власного блокчейну. Надання надійних інформаційних каналів третьою стороною дає можливість домогтися взаємодії різних мереж і розширення області застосування смарт-контрактів і DApps.

Згідно із заявою, блокчейни екосистеми Polkadot стануть першими за межами системи Ethereum, які застосовують оракули Chainlink.

Розроблюваний з 2016 року протокол Polkadot покликаний забезпечити мости між різними блокчейнами. Для цього в ньому використовується технологія парачейнов — свого роду паралельних ланцюгів.

До запуску основної мережі Polkadot інформаційні канали Chainlink будуть обслуговувати експериментальний протокол Kusama, запущений в минулому році. Однак парачейн між Kusama і Chainlink поки знаходиться в стадії розробки.

Інтеграція почалася з неназваного блокчейну на платформі Substrate, що стало «доказом концепції» для вирішення.

Розробники відзначили, що інтеграція мережі оракулів Chainlink на виділеному парачейні відкриє кілька варіантів використання Polkadot.