IOTA не працює 11 днів, перезапуск в наступному місяці

IOTA не працюєМережа IOTA була недоступна протягом приблизно 11 днів, і IOTA Foundation не очікує відновлення роботи мережі до 2 березня. Скептики звинувачують IOTA в централізації, а прихильники не проти цього.

Протягом багатьох років IOTA приділялося достатньо багато уваги в ЗМІ, оскільки технологія розподіленого реєстру під назвою «tangle», як говорили, була більш ефективною, ніж блокчейн. Крім того, співтовариство заявило, що структура даних IOTA допоможе в майбутньому підтримати або навіть привести в рух бажаний Інтернет речей (IoT) за допомогою криптовалюти.

Однак тепер IOTA з'являється в заголовках зовсім з інших причин. Мережа IOTA не працює протягом 11 днів поспіль.

Проблеми та наслідки

Мережа була зупинена через експлойт офіційного гаманця Trinity. Хакери використали вразливість і вивели токени MIOTA на 2,3 мільйона доларів.

Команда помітила проблеми 12 лютого, коли вони отримали повідомлення про втрату коштів користувачами та вирішили зупинити мережу. Попри те, що фонд виявив 50 жертв, він насправді не знає всієї ступеня шкоди. Коли Фонд IOTA пояснює:

"Протягом перших чотирьох годин розслідування Фонд [IOTA] прийняв рішення припинити роботу координатора, який був введений як тимчасовий механізм безпеки на етапі дозрівання мережі".

Також розробники попередили користувачів гаманця про необхідність заміни сид-фрази заради забезпечення безпеки: «Користувачі Trinity - якщо ви відкривали [гаманець] в період з 17 грудня 2019 року по 18 лютого 01.30 CET 2020 року, вам потрібно буде використовувати інструмент міграції сид-фрази для захисту ваших токенів».

Використання координатора в мережі IOTA викликає суперечки серед крипто-ентузіастів, тому що деякі вважають, що використання цього механізму є централізованим. Однак прихильники IOTA кажуть, що координатор покликаний захищати мережу, поки вона молода, тому він може забезпечити контрольні точки на ранніх етапах розвитку мережі.

Скептики звинувачують IOTA в централізації, а прихильники не проти

Інструмент міграції та рішення IOTA заблокувати мережу шляхом використання вузла-координатора було дуже спірним питанням. Ветеран криптоспільноти ставлять під сумнів саму природу будь децентралізації в рамках проєкту IOTA. Деякі стверджують, що в інструменті міграції реалізований «План рекультивації», який змушує людей ідентифікувати себе при отриманні коштів.

Blockchainchick з сарказмом зазначив ситуацію з координатором IOTA, написавши у твіттері: «Коли співголова фонду "децентралізованої" мережі визнається, що він щасливий, що у нього є можливість зупинити роботу мережі (і також визначає "остаточність і дійсність" транзакцій».

Проте, фанати IOTA не бентежаться тижневим відключенням, і прихильники, схоже, без проблем визнають, що проєкт не децентралізован. У твіттері пишуть: «На сьогодні  IOTA ніколи не стверджувала, що tangle децентралізований. Але з майбутнім «координуванням» це напевно стане однією з найбільш децентралізованих мереж».