Напередодні запуску мейннета Cardano буде проведений форк

Cardano хардфоркБлокчейн Cardano проводить серйозне технічне оновлення або т.зв. хардфорк, готуючись до довгоочікуваного запуску своєї децентралізованої мережі «Шеллі», яка готується до запуску під час знаменитого сезону вишень в Японії.

Оновлення названо OBFT, що означає Ouroboros Byzantine Fault Tolerance (BFT). Ouroboros — це алгоритм Cardano, варіант консенсусу proof-of-stake, який, згідно з розробниками, буде відрізнятися особливою децентралізованістю.

Один з розробників IOHK заявив, що хард-форк є «міст між Ouroboros Classic, який ми в даний час використовуємо в мережі Байрон, і Ouroboros Genesis, який буде живити еру Шеллі».

Ера Шеллі створить "повну децентралізацію" для Cardano, на відміну від нинішньої ери Байрона, з її федеративним блокчейном.

Хард-форк принесе ряд мережевих оновлень і поліпшень. До них відноситься розгортання тестової мережі Shelley Haskell, в якій весь код, в даний час написаний мовою програмування Rust, буде замінений на Haskell — надійний код програмування, що забезпечує стійкість, необхідну для критично важливих систем.

Засновник Cardano Чарльз Хоскінсон сказав, що серія розгорнутих оновлень буде поступово оновлювати все поточне програмне забезпечення, приносячи поліпшення в усіх напрямках. Це, за його словами, зробить мережу безпечнішою й усуне проблеми, з якими деякі користувачі стикалися при роботі з тестовою мережею стейкінг-платформи ITN (Incentivized Test Net).

За деякими оцінками, запуск основної мережі Shelley може статися через шість тижнів, в результаті чого тестова мережа Shelley буде інтегрована в основну мережу Cardano.