Telegram опублікував інструкцію по створенню сайтів в децентралізованій мережі TON

TON SitesTelegram опублікував на сайті бета-тестування своєї блокчейн-платформи Telegram Open Network інструкцію по створенню сайтів в децентралізованій мережі TON - TON Sites. Сайт test.ton.org згадується в одному з офіційних повідомлень месенджера.

Згідно з документом, сайти TON можуть використовуватися як точка входу для інших сервісів платформи. Наприклад, html-сторінки, завантажені з TON Sites, можуть містити посилання виду ton:// - перейшовши по такому посиланню користувач з встановленим гаманцем TON Wallet зможе виконати платіж.

Технічно сайти TON схожі на звичайні веб-сайти, але доступ до них здійснюється через мережу TON, а не через інтернет, йдеться в документах.

У кожного такого сайту є абстрактна ADNL-адреса замість більш поширених IPv4- або IPv6-адреси, вони приймають запити HTTP через розроблений Telegram протокол RLDP замість звичайного TCP або IP. Шифрування обробляється ADNL, тому розробникам не потрібно використовувати HTTPS.

Для доступу до чинних і створення нових сайтів потрібні спеціальні шлюзи між «звичайним» інтернетом і мережею TON. Доступ до сайтів TON здійснюється за допомогою HTTP-> RLDP-проксі, що працює локально на клієнтському комп'ютері, і вони створюються за допомогою зворотного RLDP-> HTTP-проксі, що працює на віддаленому веб-сервері.