В Нідерландах закрилася біржа на основі XRP

XRParrot закриласяБазована в Нідерландах криптовалютна біржа XRParrot, яка служила фіатним шлюзом для монети XRP від фінтех-стартапа Ripple, припинила роботу через посилення регуляторних правил.

Біржу запустив і керував розробник Ripple Вітсен Вінд за фінансової підтримки за програмою Xpring для бізнес-проектів екосистеми XRP.

Платформа розпочала роботу в лютому минулого року і стала одним з популярних у резидентів Євросоюзу шлюзом між XRP і Фіатом. Прив'язавши банківський рахунок в євро до біржового акаунту, клієнти могли за невелику комісію купувати і продавати XRP.

Розробник пояснив, що всупереч того, що XRParrot вже залучила понад 3 тисяч користувачів, комісійних зборів не вистачить на покриття ліцензування, юридичних і експлуатаційних витрат за новими правилами.

Вінд уточнив, що сам виступає за регулювання, але в умовах, що склалися прийняв рішення про «м'яке відключення» біржі. Служба підтримки продовжить приймати тікети, а платформа буде обробляти випадкові або автоматичнї перекази користувачів ще якийсь час.
Центробанк Нідерландів в минулому році попередив криптовалютні компанії, що з 10 січня 2020 року набуває чинності регулювання галузі відповідно до П'ятої директиви Євросоюзу по боротьбі з відмиванням грошей (5AMLD EU).

Раніше стало відомо, що найбільша некастодіальна біржа KyberSwap прийняла рішення покинути Мальту і перебазуватися на Віргінські острови через початок дії 5AMLD EU.