Taproot для біткоїна вже майже готовий до впровадження

Taproot біткоїнРішення Taproot було представлено в січні 2018 року розробником Грегорі Максвелом. Воно передбачає підвищення приватності, розширення функціональності та поліпшення масштабованості мережі першої криптовалюти.

Продакт-менеджер Square Crypto Стів Лі впевнений, що оновлення дозволить скоротити комісії на 30-75% і прискорити валідацію блоків у 2,5 раза. Відомий розробник Джиммі Сонг зазначив, що Taproot додасть в біткоїн нові функції, що сприятиме зростанню інтересу до нього.

«Ми очікуємо підвищення інтересу до Lightning в цілому, - поділився думкою Сонг. - Нарешті, ми чекаємо інтеграції Taproot в більшість гаманців».

Очікується, що Taproot буде реалізовано в комбінації з підписами Шнорра у вигляді софтфорка. В даний час пропозиція від розробника Пітера Велле знаходиться на стадії збору коментарів від учасників екосистеми.

Згідно з опублікованою Велле 17 грудня інформації, розробники завершують розглядати коментарі, а саме оновлення вже практично готове.
Розробка Велле поки ще не оформлена як пропозиція щодо поліпшення протоколу (BIP), проте, за словами розробників Bitcoin Core, це лише питання часу.

Велле також знадобиться оформити запит на прийняття змін в правилах консенсусу. Потім відбудеться етап оцінки імплементації Taproot.

«Якщо все пройде нормально і стане ясно, що Taproot - це те, що екосистема готова прийняти, він буде об'єднаний, і почнуться обговорення про активацію в мережі, - пояснив Велле. - Якщо і цей етап пройде гладко, буде опублікований реліз з активацією і можна буде очікувати запуску рішення»