Telegram не стане контролювати блокчейн-платформу TON

ton telegram
Про те, що Telegram не нестиме відповідальність за управління сервісом, розробники повідомили напередодні надання свідчень Павла Дурова в суді 7 і 8 січня як свідка у справі про створення власної криптовалюти.

Також команда Telegram підкреслила, що блокчейн-платформа буде відкритою, децентралізованої й непідконтрольною компанії.
У блозі Telegram йдеться, що навколо проекту існує «багато чуток і спекуляцій», які компанія не буде коментувати. Однак проект вважає важливим роз'яснити кілька аспектів, поки його команда працює над приведенням TON в «відповідність усім законам».

Основні тези:
  • Монети Gram як і раніше не існують, купити їх або продати можна буде лише після запуску мережі TON. Компанія застерігає про фейкові токенсейли.
  • Мережа буде децентралізованою і загальнодоступною. Після її запуску у Telegram не буде зобов'язань підтримувати платформу або створювати для неї будь-які додатки.
  • Telegram не зможе контролювати блокчейн і екосистему після їх запуску.
  • Купівля токенів не означатиме, що їх власник володіє частиною компанії і може розраховувати на отримання доходу. «Gram не дають їх власникам ніяких особливих прав, також як володіння євро не надає вам частки в ЄС». Таким чином, в компанії підкреслили, що Gram - не інвестиційний продукт, а лише засіб обміну цінністю між користувачами в екосистемі TON.
  • Операції з криптовалютою ризиковані та чреваті збитки, в тому числі з-за безлічі зовнішніх факторів.
  • Крім іншого, Telegram «перебирає зобов'язань і не обіцяє створення TON Foundation або подібної організації коли-небудь в майбутньому».
TON Wallet

На момент очікуваного запуску основної мережі проекту гаманець TON буде доступний як Standalone-додаток без інтеграції з Telegram Messenger.

«У зв'язку з цим очікується, що TON Wallet буде конкурувати з будь-якими іншими додатками гаманців, наданими третіми особами», - додали представники проекту.

У майбутньому компанія може впровадити гаманець TON в Telegram Messenger, проте глибина цієї інтеграції залежатиме від норм законодавства та державних регуляторів.