Засновник Curve наростив право голосу на платформі до 71%

Curve децентралізована ліквідність і біржа
Засновник DeFi-стартапу Curve Михайло Єгоров отримав право голосу на платформі в розмірі 71% від максимально можливого показника. Після критики з боку спільноти він знизив свою частку до 60%.

Коли токен був запущений 14 серпня, тільки кілька власників CRV проголосували за блокування своїх токенів, що призвело до того, що кілька адрес мали велику кількість голосів в мережі. Тримачі нібито поспішили продати токен на біржах після запуску, що призвело до падіння його вартості з $54 до всього лише $3,15 на момент публікації.

Curve – це децентралізована ліквідність і біржа, заснована на Ethereum. Тримачі CRV можуть блокувати свої маркери в обмін на veCRV, що дають право голосу на платформі Curve DAO. Єгоров заблокував 621 860 CRV, отримавши 618 568 veCRV. Цей обсяг монет дає йому право голосу в розмірі 71%, дозволяючи одноосібно приймати або відхиляти будь-які рішення.

Як стверджує Єгоров, він наростив цей показник для подолання повноважень платформи Yearn.finance, що управляє пулом ліквідності Curve. Він додав, що готовий до зниження власного права голосу, але для цього спільноті необхідно блокувати свої маркери та брати участь в управлінні платформою.

Засновник Yearn.finance Андре Кроне зазначив, що для зниження права голосу в руках Єгорова до 50% користувачам необхідно заблокувати 150 млн CRV мінімум на тиждень, що перевищує доступну пропозицію більш ніж в 15 разів.

Як приклад еталону децентралізованої системи управління Кроне привів проєкт Compound, де в голосуваннях залучено 32,83% токенів. У Balancer цей показник становить 2,67%, але розподіл токенів по гаманцях також свідчить про високий рівень децентралізації.

Керівник проєкту Curve Чарлі Уоткінс вважає, що ситуація виправиться найближчим часом шляхом зростання активності користувачів. Приплив заблокованих токенів дозволить підвищити децентралізацію платформи.

Засновник Synthetix Кейн Уорік вважає, що централізація ряду DeFi-проєктів буде тільки зростати, що ставить їх безпеку під загрозу.

На момент написання Curve займає третє місце за обсягом заблокованих в протоколі коштів з $1,1 млрд. За останні 10 днів цей показник, за даними Defipulse, виріс більш ніж в чотири рази