Розробники тестової мережі Ethereum 2.0 усунули баг, який викликав поділ ланцюга

ethereum багРозробники Prysmatic Labs усунули критичний баг в клієнті тестової мережі Ethereum 2.0 Medalla, який унеможливлював нормальне функціонування мережі.

Проблему виявили в п'ятницю, 14 серпня. У використовуваному клієнтом Prysm сторонньому сервісі Cloudflare внутрішній час змінився приблизно на чотири години. Це вплинуло на діяльність валідаторів, які почали випускати блоки раніше відведеного терміну, а також не могли більше збирати нагороди.

В результаті тестовий блокчейн розділився на чотири ланцюжки, які не могли адекватно взаємодіяти один з одним через різницю в часі.

На тлі проблеми коефіцієнт валідаторів, які отримують нагороди від стейкінга тестових ETH, звалився з 75% до 5%, а потім і зовсім до нуля. Минулого тижня їх число досягало 26 000, в сумі оператори нод внесли понад 1 млн ETH.

Згодом розробники випустили патч, що усуває проблему синхронізації. Вони закликали валідаторів оновити свої ноди та взяти участь у відновленні тестової мережі.

Співзасновник Prysmatic Labs Ван Лун зазначив, що пошук і усунення подібних вразливостей на етапі тестування грає важливу роль в майбутньому успіху основної мережі Ethereum 2.0.

Раніше співзасновник Ethereum Віталік Бутерін визнав, що Ethereum 2.0 виявився складнішим з технічної точки зору, ніж очікувалося.

«Мені неважко визнати, що Ethereum 2.0 виявився складнішим з технічної точки зору, ніж ми очікували. Але я переконаний, що ми не знайшли будь-які фундаментальні недоліки, які унеможливлюють його реалізацію. Це всього лише питання часу, а останнім часом прогрес є », — повідомив Бутерін.