Ripple планує пройти шлях Amazon на ринку криптовалюти

Ripple_Brad_Garlinghouse_XRPRipple прагне вийти за рамки транскордонних переказів і «стати Amazon у світі криптовалют». Про це в інтерв'ю Financial Times заявив глава компанії Бред Гарлінгхаус.

«Amazon починав як продавець книг, ми — з платежів. Через два роки ви зрозумієте, що Ripple — такі ж платежі, як і Amazon — книги», — сказав Гарлінгхаус.

Протягом останніх п'яти років Ripple фокусувалася на просуванні токена XRP. Гарлінгхаус дав зрозуміти, що має намір скоротити залежність компанії від регулярних продажів монети.

«Ми — капіталісти. У нас багато XRP. Чи турбує мене його динаміка? Безсумнівно », — додав він.

Головний розробник Ripple Ітан Беар заявив, що в компанії планують перейти від «виписки чеків до написання коду». Іншими словами, просувати створення нових додатків в мережі Ripple.

Фінтех-стартап вже приступив до створення набору інструментів для розробників. Він націлений на розширення сценаріїв використання технології. Передбачається, що завдяки цьому з'являться передумови, що Ripple знайде риси Amazon з його широким переліком категорій товарів.

Гарлінгхаус зазначив, що рішення про створення набору інструментів для розробників стало розширенням стратегії компанії, а не її зміною.

Перш компанія фокусувалася на роздачі грантів через що належить їй фонд Xpring. За інформацією ЗМІ, до кінця 2019 року Ripple інвестувала в різні додатки понад $500 млн, переважно в XRP. З них $260 млн отримала платформа для монетизації вебконтенту Coil, яка через рік так і не змогла вийти на серйозні обороти. Не можуть похвалитися цим і інші проєкти.

Financial Times зазначає, що взятий Ripple орієнтир поки є більше бажанням, ніж можливістю подолати поточні межі зростання компанії. У компанії поки немає популярного додатка з широкою аудиторією, яку могли б зацікавити інші послуги.

Деякі експерти вважають, що обмежує простір для маневрів і орієнтація компанії на традиційні фінансові установи.

«У криптовалютному світі їх [Ripple] ненавидять, тому що вони намагаються зблизитися з банками», — заявив засновник TechCrunch Майкл Аррінгтон.

Раніше глава Ripple Бред Гарлінгхаус допустив можливість проведення компанією первинного публічного розміщення акцій. На реалізацію цих планів може негативно вплинути намір двох інвесторів Ripple повністю позбутися від своїх часток. Як повідомлялося, вони готові продати їх з дисконтом в 30-40%.