Розробники активували оновлення Shelley в основній мережі Кардано

Cardano-stakingЗасновник блокчейн-проєкту Cardano Чарльз Хоскінсон повідомив про перехід основної мережі на оновлену версію Shelley. Після хардфорка 30 липня в 00:44 по Києву з'явилася можливість стейкінга для всіх учасників спільноти.

«Це колосальне досягнення. Тепер ми з нетерпінням очікуємо реалізації наступних етапів Voltaire і Goguen дорожньої карти Cardano. Вони дозволять впровадити надійні схеми управління і смартконтракти», — заявила продакт-директорка IOHK Апарна Джу в ході краудкаста зі спільнотою.

Хоскінсон висловив упевненість, що через рік на блокчейні Cardano будуть розгорнуті сотні активів і децентралізованих додатків.

Запуску Shelley передувала перевірка функціональності стейкінга з реальним винагородою в тестнеті, генезис-блок якого був сформований 27 квітня. Протягом цього часу розробники займалися вдосконаленням програмного забезпечення.

Після хардфорка користувачі отримали можливість як управляти пулом від імені інших власників Cardano (ADA), так і делегувати належні їм монети, щоб хтось інший міг взяти на себе цю роль. Подібний функціонал вже реалізований в гаманці. Перше розподіл нагород відбудеться 18 серпня.

У компанії IOHK, що стоїть за розвитком проєкту, розраховують, що з часом число стейкінг-пулів наблизиться до тисячі. В описі поновлення зазначено, що з оновленням Cardano «буде в 50-100 разів більше децентралізованим, ніж інші великі блокчейн-мережі». Через чотири години після хардфорка число стейкінг-пулів досягло 250.

Новина про запуск Shelley в основній мережі не стала драйвером зростання для ADA. Ціна монети за останні 24 години знизилася на 3,3% на момент написання (CoinGecko), виступаючи одним з аутсайдерів в Топ-10 за капіталізацією криптовалюта. 26 липня ADA досягла максимуму за останні два роки.

Також Хоскінсон розраховує, що завдяки більш високого ступеня децентралізації та надійної мови програмування Haskell, на якому написана лежить в основі мережі технологія Ouroboros, Cardano буде краще біткоїна та етера.