Цифрові валюти центробанків знищать криптовалюти

Цифрові валюти центробанків
"CBDC здатні замінити всі приватні електронні платіжні системи, причому незалежно від того, до чого вони прив'язані — до традиційних банківських рахунків або до криптовалюти", — вважає професор економіки Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні.

На думку експерта, якщо валюта CBDC з'явиться, вона витіснить криптовалюти, тому що вони не є масштабованими, дешевими, безпечними або реально децентралізованими.

"Ентузіасти будуть доводити, що криптовалюти залишаться привабливими для тих, хто бажає зберегти анонімність. Але, подібно до приватних банківських внесків, транзакції з CBDC теж можна зробити анонімними, при цьому доступ до інформації про власника рахунку зможуть мати — при необхідності — лише правоохоронні органи або регулятори, як це вже відбувається з приватними банками".

Нуріель Рубіні звертає увагу на те, що валюти CBDC розвалять чинну систему часткового банківського резервування. Завдяки цій системі комерційні банки генерують гроші: вони дають у вигляді кредитів більше коштів, ніж зберігають у себе в формі ліквідних вкладів. Якщо ж все вклади в приватних банках переведуть в CBDC, традиційні банки фактично перетворяться в посередників кредитних ресурсів:

"Іншими словами, на зміну банківській системі з частковим банківським резервуванням прийде система «вузького банкінгу», майже повністю адмініструється центральним банком. Це буде рівнозначно фінансової революції, і така революція обіцяє принести багато вигод".

Експерт стверджує: центробанки будуть краще позиціоновані, щоб утримувати під контролем кредитні бульбашки, зупиняти втеча вкладників, запобігати дисбаланси в термінах погашення боргів, регулювати ризиковані кредитні операції приватних банків.