Центробанк Китаю привернув до тестування цифрового юаня понад 20 компаній

dcep chinaНародний банк Китаю уклав партнерство з більш ніж 20 компаніями для випробувань в реальних умовах платіжної системи на основі цифрового юаня (DCEP), повідомляє Finance Magnates.

У липні до цієї групи приєдналися один з найбільших китайських сервісів доставляння їжі Meituan Dianping і агрегатор таксі DiDi Chuxing. Спочатку вибір ЦБ Китаю пав на держбанки Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China і Bank of China. Регулятор також вибрав для участі в програмі телекомунікаційних операторів China Telecom, China Mobile, China Unicom і технологічного гіганта Huawei.

Фінансові установи конвертували частину своїх депозитів в ЦБ в цифрову валюту (CBDC) і визначили сектори економіки для її просування. На банки також лягло тестування гаманців для зберігання цифрової валюти. Розробка технологічного рішення велася у співпраці з операторами платіжних систем Alipay і WeChat.

Реальне випробування почалося з виплати травневих транспортних субсидій чиновникам Шеньчженя, Сучжоу, Ченду і Сюн'аня. Надалі тестування розширилося на 19 магазинів і ресторанів, включаючи McDonald's, Subway і Starbucks.

Підключення до цього процесу Meituan Dianping і DiDi Chuxing, клієнтами якого є 550 млн жителів 400 міст Китаю, а також переговори ЦБ зі стрімінговим сервісом Bilibili з аудиторією в 170 млн користувачів ознаменували перехід до наступного етапу тестів.