Що буде, коли здобудуть останній біткоїн?

біткоїн майнінгОдна з ключових особливостей біткоїна — передбачувана емісія і фіксована максимальна кількість монет. Іншими словами, ніхто у світі не може створити BTC «з повітря». Понад 84% біткоїнів, які коли-небудь будуть існувати у світі, вже здобуті. А 99% монет добудуть до 2040 року. Що ж станеться, коли всі біткоїни виявляться в циркуляції?

Зараз під час генерації блоку криптовалюти майнери отримують нагороду у формі 6,25 BTC — поточна кількість монет, запропонована в протоколі — плюс плату в формі комісій за транзакції. Як тільки 21 000 000 BTC будуть здобуті, єдиним джерелом доходу залишаться тільки комісії. Чи буде цього достатньо для фінансової виправданості майнінгу? Чи не стане мережа занадто завантаженою або централізованою?

На думку дослідників Intercharge, ніякої «катастрофи» не трапиться. До 2030 року більшу частину винагороди майнерам становитимуть саме комісії, тобто відбудеться так званий кросовер.

Поступово видобуток біткоїна перебудується під нову модель функціонування.

Аналітики не можуть з повною упевненістю сказати, чи вистачить грошей майнерам. Втім, є кілька причин припускати, що комісій за транзакції буде досить.

По-перше, ціна біткоїна буде рости в майбутньому, відповідно цінність плати за переклади монет в мережі теж збільшиться. Разом з тим, комісії залишаться на прийнятному рівні, так що BTC ще складе конкуренцію топовим платіжним системам світу.

Уже сьогодні винагорода майнерам за блок біткоїна перевищує покладені 6,25 монети. Це є так звана TX Fee або комісія за переклади, яку проводили в добутому блоці. Тобто комісія навіть зараз приносить непоганий додатковий відсоток.

За найближчі десять років біткоїн може стати популярною системою переказу грошей. Тоді комісії зможуть досягати й 20 BTC, а винагорода за блок плавно зійде нанівець — як і задумано Сатоши. Якщо ж біткоїн стане непотрібною іграшкою, тоді всім явно буде плювати, що дадуть за майнінг одного блоку у 2030 році.

Висновки

Якщо біткоїн стане невіднятною частиною світу в найширших масштабах в порівнянні з сьогоднішнім днем, ніяких проблем не буде. А оскільки перші десять років BTC існував і працював без проблем, великих приводів для сумнівів у нас поки немає. Вочевидь, Накамото не дарма вибрав модель поступово зменшується емісії.