Прихильник ZCash програв парі на $100 про анонімність монети

zcash failАнонімність криптовалюти ZCash стала предметом парі на $100 в Twitter. Прихильник монети запропонував всім охочим відстежити його транзакцію, з чим інший користувач впорався за добу.

17 липня Electronic Frontier Foundation (EFF) оголосила про старт приймання пожертвувань в ZEC. Кілька користувачів розкритикували нову опцію, поставивши анонімність криптовалюти під сумнів.

У відповідь на це користувач під псевдонімом MoneyKnowledge0 запропонував критикам відстежити його пожертвування на захищену адресу EFF до публічного гаманця. У разі успіху він пообіцяв виплатити $100 в будь-якій валюті, виділивши на парі 72 години.

Рівно через добу користувач на ім'я Браян Діп опублікував шукану адресу у відповідному повідомленні, і MoneyKnowledge0 визнав його справжність. В особистих повідомленнях Діп розповів, як йому вдалося відстежити транзакцію.

«Ти вчинив найпростішим способом, відправивши кошти на захищену адресу, а всього через кілька блоків перевів їх на інший. Наступного разу розбивай кошти на частини та роби більше тривалі перерви між транзакціями», - написав Діп.

До обговорення приєднався творець ZCash Зуко Вілкокс. Він пояснив, що неможливо домогтися повної анонімності при використанні захищених адрес в якості проміжних, оскільки в цьому випадку легше відстежити входи та виходи транзакції. За його словами, це стосується і біткоїн при конвертації через Monero, а також різних сервісів по анонімізації транзакцій.

Нагадаємо, на початку червня аналітична компанія Chainalysis почала відстежувати транзакції Dash і Zcash.

Минулого тижня в мережі Zcash активували четверте за рахунком велике оновлення під назвою Heartwood, покликане в тому числі підвищити конфіденційність транзакцій.