Хардфорк в блокчейні Zcash зробив майнінг анонімним

zec HeartwoodУ блокчейн-мережі Zcash (ZEC) на блоці 903000 стався четвертий за рахунком хардфорк під назвою Heartwood.

Це оновлення дозволило майніти криптовалюту ZEC повністю анонімно.

Відповідно до опису на офіційному сайті Zcash, оновлення Heartwood збільшує кількість сторонніх інтеграцій і покращує конфіденційність завдяки функції екранування coinbase-транзакції за видобутий блок.

Coinbase-транзакція — це перша транзакція в кожному здобутому майнерами блоці. Майнери використовують coinbase-транзакцію для отримання винагороди за блок і будь-яких додаткових комісій за транзакції.

До хардфорка Heartwood, майнери ZEC могли відправляти нагороди за майнінг тільки на публічну адресу, що робило майнінг в мережі Zcash відстежувальним.

З оновленням, майнери ZEC зможуть отримувати нагороду на екрановані адреси, заплутуючи інформацію, включаючи суму нагороди, адреса одержувача і поле пам'яті.

Хардфорк Heartwood також ввів підтримку нових клієнтських нод під назвою Flyclient, які займаються перевіркою транзакцій.

Новий тип нод дозволяє верифікувати транзакції з мінімальною кількістю інформації. Як і у випадку з нодами в блокчейн-мережі біткоїна, спрощена верифікація через Flyclient здійснюється через підтвердження транзакції, використовуючи для цього тільки заголовок блоку, а не його повний вміст.

Тема з конфіденційністю навколо Zcash стоїть осібно, особливо після того, як Університет Карнегі-Меллона опублікував дослідження, яке стверджує, що конфіденційність в мережі ZEC не відповідає заявленому рівню.

Тоді наголошувалося, що попри те, що Zcash пропонує як анонімні, так і псевдоанонімні прозорі транзакції, лише 0,09% операцій ZEC за місячний інтервал використовували функції анонімності протоколу по-максимуму.

Проте введення функції анонімного майнінгу може ускладнити оборот активу на відомих криптовалютних біржах, які зобов'язані відстежувати транзакції, а також осіб, що фігурують в таких операціях.

У серпні 2019 року, британському підрозділу Coinbase навіть довелося прибрати ZEC з лістингу через те, що токен не відповідає базовим регуляторним вимогам.