Скільки можна заробити на стейкінгу в Ethereum 2.0?

Стейкінг Ethereum: скільки можна заробитиВ цьому році, але є ймовірність, що у 2021, Етеріум перейде на алгоритм Proof-of-Stake. Перехід ознаменує повну зміну принципу випуску нових монет. Тепер майнінг ETH буде видобуватися не власниками майнінг-ферм на відеокартках і ASIC-майнерах, а так званими валідаторами.

Краща асоціація з процесом стейкінга — банківський депозит. Головна відмінність полягає в тому, що виділені монети будуть допомагати роботі мережі та забезпечувати проведення транзакцій в ній, а не заробляти гроші для банків.

Сервіс EthereumPrice.org дає можливість розрахувати передбачуваний дохід від стейкінгу після переходу на Ethereum 2.0. За допомогою нового калькулятора криптоентузіасти можуть приблизно уявити, яким буде заробіток на Proof-of-Stake Ethereum з урахуванням деяких параметрів. До таких належить кількість ETH, виділених для стейкінга, а також тривалість роботи окремої ноди.

Для стейкінга потрібно заблокувати певну кількість своїх монет в ноді. По суті це пасивний дохід з відсотком на заблоковані монети. Величину цього самого відсотка якраз можна порахувати за допомогою калькулятора EthereumPrice.

Калькулятор дозволяє розрахувати річний дохід на будь-яку суму заблокованих ETH. Нагадаємо, для участі в процесі стейкінга вам буде потрібно як мінімум 32 ETH або 7640 доларів за поточним курсом.

EthereumPrice враховує додаткові показники: час роботи ноди в мережі криптовалюти, її ціну і частку всіх монет в циркуляції, які виділені під стейкінг. Залежно від цих величин річний дохід валідатора може сильно відрізнятися. Все ж якщо нода не працюватиме половину часу, то і дохід її буде помітно нижче.

При цьому на прибутковість у відсотках не впливає вартість самого Етеріума. Залежно від неї дохід інвестора буде змінюватися тільки в доларовому еквіваленті. А заробіток безпосередньо в ETH буде тим же.

Розробники сервісу уточнюють, що його слід використовувати більше в освітніх цілях, ніж як практичний інструмент. Тобто точну прибутковість поки що розрахувати не можна, оскільки розробники ще не запустили стейкінг і в теорії можуть змінити якісь принципи оцінювання. Можна лише уявити, в яких межах вона буде при блокуванні певної частки монет від загальної циркуляції в стейкінгу.