Коли буде запущений Ethereum 2.0?

Коли буде запущений Ethereum 2.0?Ethereum 2.0 — це нова версія блокчейна Етеріума, заснована на алгоритмі Proof-of-Stake. На відміну від нині чинного алгоритму Proof-of-Work, в PoS підтвердженням транзакцій користувачів будуть займатися валідатори. Вони замінять власників відеокарт та іншого обладнання, які зараз отримують нагороду за забезпечення роботи мережі.

Для отримання нагороди в PoS валідаторам не потрібно буде закуповуватися відеокартами. Достатньо всього лише заблокувати певну кількість своїх монет — як мінімум 32 ETH, які послужать своєрідною гарантією їх сумлінної роботи.

Спочатку розробники планували завершити перехід на алгоритм Proof-of-Stake у 2020 році.

Але напередодні на платформі Reddit пройшла серія відповідей на запитання (AMA) від дослідника Ethereum Foundation Джастіна Дрейка. Він заявив, що запуск Ethereum 2.0 може бути відкладений на січень 2021 року.

До повноцінного запуску потрібно спочатку запустити публічний тестнет Ethereum 2.0 і програму винагород за пошук багів, зазначив Дрейк: "Та все це не може статися в третьому кварталі 2020 року. Тепер я схильний стверджувати, що найраніша практична дата переходу — щось на зразок 3 січня 2021 роки (12-річчя біткоїна)".

Тобто довгоочікуваний апдейт може не відбутися й у 2020 році, хоча саме на таких рамках наполягали розробники. Нагадаємо, спочатку перевести Етеріум на Proof of Stake представники проєкту обіцяли протягом 9-12 місяців. Правда, було це ще влітку 2015 року.

Однак на думку Віталіка перехід до «нового порядку» трапиться набагато швидше, ніж передбачає Дрейк: "Я трохи з цим не згоден, Фаза 0 запуску проєкту почнеться значно раніше цієї дати [січень 2021 року] незалежно від ступеня готовності. Я б сказав, що чотиримісячний строк на виконання цього завдання почався для нас в липні".

Бутерін також зазначив, що перехід на Ethereum 2.0 може виявитися простіше, ніж це здається на перший погляд. У деяких аспектах інтеграція Proof-of-Stake пройде швидше, в інших доведеться докласти більше зусиль. Але друга версія Ефіріума в розробці та релізі не повинна бути складніше інтеграції будь-якого іншого блокчейна такого ж масштабу.

Оновлення Ethereum 2.0 стане важливим етапом в житті проєкту. Завдяки йому мережа криптовалюти зможе справлятися зі значно більшою кількістю транзакції, відповідно, її вийде використовувати для найширшого кола завдань. До того ж це точно позбавить від проблеми перевантаженості мережі, яка спостерігається зараз. Нагадаємо, нинішня ціна газу для проведення найдешевшого переказу в мережі становить 44 гвея. При нормальних умовах замість 44 повинно бути 1.

Тому, коли б не відбувся перехід на Ethereum 2.0, його варто дочекатися. Він підтвердить наміри розробників рухатися вперед і зробить проєкт ще більш масштабним.