Тестнет Ethereum 2.0 за два дні залучив майже 20 тисяч валідаторів

Ethereum 2.0 BeaconЗапущена 18 квітня тестова версія поновлення Ethereum 2.0 Beacon, в основі якої лежить алгоритм Proof-of-Stake, за короткий термін привернула майже 20 тисяч валідаторів. На це вказують дані оглядача блокчейна Etherscan.

Тестова мережа Topaz є повною конфігурацією нульової фази мережі Ethereum 2.0. Для участі в тестуванні валідатору необхідно внести 32 ETH. Мережа, що включає кілька сумісних клієнтів, повинна пропрацювати не менше двох місяців перед запуском основної мережі нульової фази.

В рамках тестового алгоритму консенсусу Proof-of-Stake користувачі отримали можливість заблокувати певну кількість монет для отримання права брати участь у видобутку криптовалюти та отримувати прибуток.

«Topaz важлива тим, що вона максимально повно показує масштаб і параметри мережі. Попередні версії тестнета використовували або менш масштабну конфігурацію для швидкої ітерації, або дробові депозити замість повної суми в 32 ETH», — розповів співзасновник Prysmatic Labs Престон ван Лоон.

З моменту створення генезис-блоку 18 квітня число активних валідаторів на момент написання досягла 19 227, при цьому на розгляді перебувало ще 527 кандидатів.

За словами засновника мережі Ethereum Віталіка Бутеріна, планується ще один або два рестарта тестнета, щоб мати більше шансів протестувати механізм генезису.

Нагадаємо, розробник Джастін Дрейк запропонував запустити перехід екосистеми Ethereum в стадію 2.0 30 липня — в п'яту річницю створення мережі. Повне розгортання буде складатися з шести етапів, кожен з яких вносить численні зміни.

Специфікації ETH 2.0 вже пройшли аудит Least Authority. Фахівці компанії виявили декілька вразливостей, що стосуються механізму випуску блоків і P2P-обміну даними. Зокрема, фірма висловила стурбованість загрозою спам-атак.