Китайські чиновники почнуть тестувати цифровий юань в травні

Розробляється Народним банком Китаю система платежів на основі цифрової валюти (DCEP)  і буде випущена в місті Сучжоу для місцевих державних службовців в травні, повідомляє China Star Market з посиланням на офіційний документ.

Цифрова валюта буде використовуватися для виплати 50% належних чиновникам транспортних субсидій. Випускати її будуть чотири держбанки: Agricultural Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China, Bank of China і China Construction Bank.

Всі державні відомства повинні до травня укласти контракт на випуск DCEP з цими банками, навіть якщо вони обслуговуються в інших банках. Співробітники зобов'язані встановити розроблені цими банками цифрові гаманці.

Також повідомляється, що компанія Alipay дійсно бере участь в технологічному розвитку DCEP, включаючи механізми її випуску та обігу.

На цьому тижні в Мережу потрапив перша тестова версія програми для роботи з DCEP. За своєю структурою вона нагадує інші популярні в Китаї платіжні додатки, включаючи Alipay і WeChat Pay.