На GitHub зявився прототип безпечного всередині мережі біткоїн-архіву

Брайан Бішоп запропонував прототип внутрішньомережевого сховища BTC. На думку розробника, такий продукт допоможе убезпечити біткоіни від крадіжок і непродуманих витрат.

Ідея безпечного зберігання BTC засобами блокчейна була висловлена ще в 2016 році, але для реалізації початково] пропозиції потрібний хардфорк, який розробники біткоїна не реалізували. Тепер ідея отримала продовження - один із програмістів котрий працює з біткоїном Брайан Бішоп (Bryan Bishop) запропонував на GitHub прототип котрий не потребує хардфорка сховища, і поділився своєю ідеєю з учасниками розсилки Bitcoin Core.

 

«Люди не вміють захищати свої ключі», - сказав Бішоп. «Ми можемо допомогти їм, створивши програмне забезпечення, яке дозволить краще і надійніше зберігати біткоїни».
Основна ідея полягає в зберіганні BTC в мережі безпечним способом, який дозволяє зупинити транзакцію в разі проблем з безпекою. Підхід до зберігання закритих ключів в мережі відрізняє запропоноване Бішопом сховище від концепції холодного гаманця.

Професор Корнельського університету і експерт по блокчейну Емін Гюн Сірер (Emin Gun Sirer) входив в команду, яка запропонувала створити таке сховище BTC ще в 2016 році. Він сказав, що уважно стежить за роботою Бішопа.

 

«Чудово бачити, як сховища переходять від концепції до реальності», - сказав він. «Ми хотіли б, щоб сховища стали стандартною функцією для всіх криптовалют».
Як це працює:
У разі зберігання криптоактівов в звичайному криптовалютном гаманці, їх збереження гарантує тільки система безпеки самого гаманця. Якщо хтось отримає доступ до закритих ключів, то у користувача немає можливості зупинити транзакцію.

Сховища, запропоновані Бішопом і іншими розробниками, пропонують альтернативний варіант, в якому в разі проблем з безпекою, користувач може зупинити передачу криптоактіва. Збережені біткоіни будуть розділені на «Шарден», як називає їх Бішоп. Ці Шардена допоможуть вивільняти біткоїни в гарячий гаманець по частинах - по одному Шардена за певний проміжок часу.

У пропозицію входить концепція «сторожових вишок» (watchtowers) - контрольних каналів для виявлення шахрайських транзакцій, які допоможуть стежити за сховищами. Кожен раз, коли ці канали будуть фіксувати переміщення Шарда BTC, вони будуть повідомляти про це власника криптоактива.

Якщо спроба передати біткоїни була авторизована, користувач зможе активувати попередньо підписану транзакцію, яка перемістить всі його BTC в холодний гаманець, перш ніж вони будуть розблоковано зловмисником. При певних умовах «сторожова вежа» може пропустити крок повідомлення і просто ініціювати переміщення BTC в холодний гаманець.

 

«Для управління цим сховищем і всім, що з ним пов'язано, потрібно як мінімум відповідне програмне забезпечення. Це не ручна процедура », - сказав Бішоп.
Поки не ясно, чи потрібно буде кожному користувачеві запускати власні «сторожові вишки», або ж один канал буде використовуватися декількома людьми. На думку розробників, такі сховища допоможуть користувачам захиститися не тільки від хакерів, але і від самих себе, і уникнути бездумних витрат.

Ця модель вивільнення BTC в певні часові інтервали може бути корисна, наприклад, для власників криптовалюти, які періодично «платять самі собі» якусь суму, і хочуть позбутися від спокуси виводити велику кількість монет.

 

«Я хочу пояснити, що це експериментальна модель і поки лише прототип», - сказав Бішоп.
Реалізація Бішопа створювалася з допущенням того, що BIP 119 буде коли-небудь прийнятий. Вона життєздатна і зараз, але, за словами Бішопа, якщо буде прийнятий BIP 119, «це зробить деякі заходи безпеки більш жорсткими».

пов'язані проекти
Бішоп не єдиний, хто працює над концепцією подібних сховищ. Компанія Chainsmiths розробляє продукт Revault, на створення якого планує почати збір коштів. Автором продукту став генеральний директор фірми Кевін Лоек (Kevin Loaec).

Він сказав, що Revault призначений для «людей і компаній, яким потрібно часто і швидко переміщати активи. Продукт демонструє абсолютно новий рівень безпеки, в порівнянні з тим, який зараз пропонують мультіподпісі ».

Боб МакЕлрат (Bob McElrath), який раніше працював в Fidelity, зараз працює над аналогічною реалізацією з декількома співавторами, інформація про яку скоро буде опублікована. Дане їм опис продукту дуже схоже на ідею, запропоновану Бішопом.


 

«Це дуже складний тип гаманця», - пише МакЕлрат. «Він включає в себе як мінімум три типи гаманців:« активний »гаманець (використовується для відправки та отримання),« сховище »(синхронізоване сховище) і« відновлювальний »гаманець (нове сховище на випадок атаки)».
Іттай Еял (Ittay Eyal), також входив до складу команди, яка створювала первинну пропозицію сховища Бішопа, працює над аналогічною ідеєю, але для іншого блокчейна. Він сказав:

 

«Зараз наша команда розробляє надійну і безпечну реалізацію сховища для Ефииума у співвпраці з Certora "