У мережі Tezos запущений забезпечений біткоїном токен tzBTC

tzBTC tezosБіткоїн-асоціація Швейцарії (BAS) спільно з зацікавленими компаніями оголосила про додатковий спосіб використання біткоїнов. tzBTC - токенізований біткоїн випущений на блокчейні Tezos і забезпечений біткоїном в співвідношенні 1-1.

Оскільки біткойн є де-факто резервною валютою багатьох інших криптовалют, tzBTC є одним з перших прикладів токенізації на Tezos, яка дозволяє використовувати функції смартконтрактів блокчейна Tezos з біткоїном.

«TzBTC привносить бренд і ліквідність біткоїна в блокчейн Tezos і отримує потенціал широкої функціональності смарт-контрактів Tezos», - пояснив мету токенізації BTC глава Bitcoin Association Switzerland Лукас Бетшарт.

У некомерційної організації відзначили, що єдина відмінність між біткоїном і tzBTC полягає в тому, що токенізованая версія BTC може використовуватися в децентралізованих додатках на базі Tezos.

CFO Роман Шнайдер заявив, що у tzBTC поки немає DeFi-додатків, але в умовах «великої інституційної підтримки» їх запуск не змусить себе чекати. Запуск tzBTC є одним з перших прикладів токенізаціі та DeFi (децентралізованих фінансів) на Tezos. Блокчейни дозволяють чітко програмувати фінансові повноваження і правила управління відкритим і публічним способом.

Систему tzBTC сформують «власники ключів» і «цензори». На першу групу, що складається з чотирьох криптостартапів, емітента токенів Swiss Crypto Tokens, блокчейн-компанії Inacta, інфраструктурної фірми Taurus і крипто-юридичної компанії LEXR, покладена роль кастодіанів.

Перед «цензорами» стоятиме завдання приймати біткоїни від користувачів і видавати їм натомість tzBTC. Цю функцію на себе візьмуть біткоїн-стартап Bitcoin Suisse, криптобанк Sygnum, маркетмейкер на ринку криптовалюта Woorton, біржі Bity і Taurus.