Opera стає першим великим браузером, який інтегрує розширення домену .Crypto

opera .cryptoБраузер Opera надав користувачам доступ до децентралізованих веб-ресурсів завдяки співпраці зі стартапом Unstoppable Domains, технологічною фірмою, яку підтримує відомий захисник біткоїна (BTC) Тім Дрейпер.

В результаті партнерства браузер інтегрував доменне розширення .crypto, що надається стартапом. Це дозволяє в додатку Opera для Android переглядати веб-сторінки децентралізованих сайтів домену, а також здійснювати криптовалютні платежі.

Як пояснюється в оголошенні, домени блокчейна зберігаються власником, а не фірмами-реєстраторами, а децентралізовані сайти зберігаються в тимчасових мережах, а не в хмарних сервісах. Це дозволяє проводити операції без посередників, а також уникати цензури.
Розробка вплине на швидкість підключення до Інтернету, оскільки з часом розподілена мережа стає більш надійною, матиме набагато кращий час безвідмовної роботи та знизить ризик таких інцидентів, як DDoS-атаки.

Unstoppable Domains відзначили, що, хоча децентралізовані домени можуть допомогти людям уникнути цензури з боку видавців, вони мало допомагають глядачам в юрисдикціях, які стикаються з проблемами цензури, стеження і деанонімізація:

«Як і в випадку з нинішнім вебом, якщо користувачі стикаються з такими проблемами, їм потрібно буде використовувати VPN або аналогічний інструмент. Децентралізовані веб-сайти вирішують можливість публікації користувачем. Зараз ви не можете робити публікації з використанням традиційного реєстратора доменів, якщо ви перебуваєте у місці, яке обмежує свободу слова. Так що мова йде про публікації, а не про перегляд».

Розвиток нібито знаменує собою перший раз, коли основний браузер інтегрував домен, який не є частиною традиційної системи доменних імен. У жовтні минулого року Opera також стала першим великим браузером, який дозволив здійснювати платежі за допомогою біткоїнів безпосередньо всередині браузера.

Тим часом Unstoppable Domains випустили свій власний браузер на основі блокчейна, щоб спростити доступ до децентралізованої мережі. Веб-сайти Unstoppable Domains зберігаються в гаманці користувача, а контент знаходиться в децентралізованих мережах зберігання.