Відбувся офіційний реліз технології масштабування Ouroboros Hydra для блокчейна Cardano

Ouroboros Hydra CardanoКомпанія IOHK, що стоїть за розробкою проєкту Cardano, оголосила про реліз Ouroboros Hydra - оффчейн-протоколу другого рівня, спрямованого на подальше масштабування мережі.

Ouroboros Hydra є одним з ключових елементів плану IOHK по створенню високомасштабованого блокчейна і дозволяє реалізувати кілька нових функцій, включаючи мікроплатежі та страхові контракти.

Робота над протоколом велася протягом останніх п'яти років. В її основі лежить технологія шардінга Hydra, що дозволяє значно збільшити масштабування другого рівня за допомогою так званих «голів гідри».

Раніше проведені тести показали, що кожна «голова гідри» може обробляти тисячу транзакцій в секунду. При наявності 1000 пулів, які використовують технологію, пропускна спроможність досягне 1 млн транзакцій.

«Ouroboros Hydra - це результат колосальної міжнародної дослідницької роботи щодо розв'язання проблем безпеки та масштабованості блокчейнів. Технологія дозволить блокчейн-платформі Cardano обробляти більше транзакцій, ніж здатний будь-який з існуючих блокчейнів або будь-яка з традиційних платіжних систем», - сказав CEO IOHK Чарльз Хоскінсон

Канали технології Hydra, розроблені спеціально для стейкінгових пулів Cardano, не інтегровані в загальний реєстр мережі та обробляють транзакції поза нею, таким чином знімаючи навантаження з основного блокчейна.

Як говориться в white paper Hydra, технологія забезпечує горизонтальну масштабованість шляхом вдосконалення апаратного забезпечення. На думку розробників, такий підхід є найкращим компромісом між швидкістю, географічним розподілом учасників і їх числом