Спільнота Ethereum просить відмовитися від активації коду ProgPoW

ethereum ProgPoWЦілий ряд відомих представників спільноти Ethereum підписав петицію із закликом відмовитися від активації коду ProgPoW, покликаного зробити неефективним майнінг Етеріума на ASIC-обладнанні.

Пропозиція ProgPoW (EIP-1057) була висунута в січні 2019 року і покликана замінити поточний алгоритм Ethash. У разі прийняття видобуток ETH буде здійснюватися виключно на більш традиційному обладнанні на зразок відеокарт, обмежуючи вплив ASIC-майнерів.

Багато розробників і виробників обладнання, однак, вважають цю пропозицію поспішною, а в потенціалі навіть здатною привести до розколу мережі. Віталік Бутерін також нещодавно висловив своє здивування тим, що ProgPoW, у свій час засунутий на полицю до кращих часів, знову з'явився на порядку денному і навіть розглядається для включення в наступний хардфорк Ethereum.

Тепер на GitHub з'явилася петиція, в якій свою незгоду з цією пропозицією висловили і багато інших представників спільноти. За їх словами, необхідної підтримки для прийняття ProgPoW зараз немає.

Автор петиції Джастін Леру з ETHBoston заявив:
«Ethereum - це глобальна платформа з великою і різнорідною групою ключових учасників. З цієї причини критично важливо, щоб великі зміни в протоколі мали чітку мету і широку підтримку. EIP-1057 такої підтримки абсолютно очевидно не має, проте розглядається його активація».

Петицію підписали понад 70 осіб, в тому числі представники таких проектів, як Uniswap, EthereumDC, Aragon, MolochDAO, Gnosis, DeFi Pulse, ConsenSys, DARMA Capital, Truffle Suite, DeFi Pulse та ін.

«Пізніше в цьому році Ethereum за допомогою запуску мережі Beacon для ETH 2.0 почне перехід з алгоритму консенсусу proof-of-work в сторону proof-of-stake. Зміна алгоритму eth1 на даному етапі еволюції Ethereum вносить розкол в спільноту і несе з собою технічні ризики, і відбувається це в той момент, коли наші зусилля й увага повинні бути спрямовані на інші речі», - йдеться в петиції.

Нагадаємо, в кінці минулого тижня провідні розробники Ethereum заявили про досягнуту домовленість щодо активації EIP-1057 вже в липні цього року. Більш того, розробник Джеймс Хенкок заявив, що ProgPoW - одна з «найбільш готових» до активації пропозицій. З ним виявився солідарний і Мартін Свенд з Ethereum Foundation, також наполягає на доцільності активації цієї пропозиції.