Платформа Enjin — шанс побачити ААА-ігри на блокчейні

enjin sdkБлокчейн-технологія настільки ж перспективна, наскільки й складна. Попри це вона все частіше використовується в різних сферах діяльності й повільно, але вірно рухається до масового прийняття. А впровадження її в розважальну сферу з мільярдною аудиторією здатне значно прискорити цей процес. Ігрова індустрія, яка стала популярніше, перспективніше і прибутковіше ніж кіно — ідеальна ніша. 

Сьогоднішні ігри на блокчейні непогані, але до ААА-тайтлів їм далеко.

На щастя, відбулася важлива подія, готове поліпшити стан справ: популярна криптокомпанія Enjin запустила платформу на базі Ethereum, за допомогою якої впровадити криптоекономіку в ігри стало досить просто.

Як працює платформа Enjin


Блокчейн-технологія має всі шанси стати наступною главою в розвитку історії віртуального світу. Розробляючи платформу протягом двох років, компанія Enjin керувалася бажанням стерти кордони між реальною і цифровою економікою.

Платформа Enjin - це простий веб-інтерфейс для створення цифрових активів, який дозволить розробникам інтегрувати криптографічні ресурси в ігри та програми навіть без знань про написання блокчейн-кодів. Це не тільки збереже час і спростить робочий процес, але і позбавить від необхідності витрачати гроші на розробку складних рішень і утримання штату блокчейн-фахівців.

Платформа працює за принципом «все включено» і містить інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, побудований навколо складної блокчейн-інфраструктури. По суті, всі, хто вміють користуватися смартфоном, можуть приступити до створення крипторішень. Проєкт демократизує можливість розробляти, емітувати, управляти й інтегрувати в ігри взаємозамінні й невзаємозамінні цифрові активи (NFT).

Кожен цифровий актив створюється в форматі ERC1155. Це запатентований Ethereum-стандарт, який ідеально підходить для ігор. На відміну від більш звичного стандарту ERC20, ERC1155 економно витрачає газ і дозволяє геймерам використовувати, обмінювати, знищувати, покращувати, комбінувати, брати й здавати в оренду ігрові блокчейн-активи. Але найголовніше, що стандарт дає можливість об'єднувати декілька взаємозамінних і невзаємозамінних токенів в одному смарт-контракті, надаючи розробникам величезне поле для імпровізацій.

Процес створення активів

Щоб успішно розробити актив, потрібно виконати наступне:

Створити проєкт. Від користувача потрібно лише вказати ім'я, завантажити зображення і зробити опис. Проєкт може бути абсолютно будь-якого типу — починаючи від унікальної колекції мемів, закінчуючи складними додатками й повноцінними відеоіграми.

Прив'язати криптонаманець Enjin Wallet. Баланс гаманця доведеться поповнити певною кількістю монет ETH — для газу, а також ENJ (Enjin Coin, основна монета екосистеми) — для забезпечення ліквідності створюваних цифрових активів.
Прив'язати криптонаманець Enjin Wallet

Створити актив і забезпечити йому ліквідність. Процес скоріше нагадує процедуру реєстрації на деяких сайтах, ніж блокчейн-розробку. Використовуючи веб-меню, потрібно «налаштувати» актив: вказати ім'я, тип (взаємозамінний чи ні), стартову кількість токенів, максимальну суму емісії, ціну в ENJ, відсоток прибутку з кожного внутрішнього продажу, розмір комісій за переведення тощо. Вартість кожного активу на платформі повинна бути забезпечена еквівалентом базової монети. Наприклад, якщо ви хочете створити 1000 міфрілових мечів і вказуєте, що вартість кожного дорівнює 10 ENJ, то в гаманці потрібно мати не менше 10 000 ENJ. Якщо монет на балансі недостатньо, то створити актив не вдасться. Всі технічні ончейн-параметри забиваються в блокчейн Ethereum і залишаються там. Оффчейн-параметри, такі як ім'я та зображення, якщо є бажання можна змінювати.
Створити актив і забезпечити йому ліквідність

Забезпечувати процес емісії. Платформа Enjin не вимагає випускати відразу ж все токени на етапі створення. Емісія — це окремий процес, що дозволяє додавати в обіг нові активи за потреби. Цей варіант дуже економічний. Припустимо, ви хочете створити 10 000 мітрілових мечів, але на старті вам потрібно всього 1000, а згодом ви плануєте випускати по 100 мечів в місяць. В такому разі не доведеться купувати ENJ для забезпечення всіх 10 000 активів відразу. Якщо ви виберете відповідну модель емісії, то зможете робити нові мечі поступово. Завдяки цій специфікації платформа Enjin дозволяє забезпечити навіть нескінченну «здобич», як в мережі Ethereum.
Забезпечувати процес емісіїУ платформи три тарифні плани:
  • Найдешевший коштує $23 в місяць. Він дозволяє створити всього один проєкт, та й той поодинці.
  • Ціна середнього — $79. Він дає можливість розробляти 3 різні проєкти з командою до п'яти осіб.
  • Щоб не мати ніяких обмежень, доведеться платити за індивідуальними розцінками.
три тарифні плани enjin
API та SDK дозволяють швидко інтегрувати цифрові активи в будь-які ігри

Найважливіше, що створений блокчейн-контент можна вбудувати в будь-який додаток і будь-яку гру — як у нову, так і в уже розроблену. Теоретично їх можна інтегрувати в кожну частину GTA, Red Dead Redemption або PUBG. Для цього розробники створили зручне API на базі GraphQL. В такому випадку це програмний інтерфейс для взаємодії з цифровими активами.

Що ще більш важливо, компанія Enjin зайнялася створенням SDK — наборів інструментів для розробників, що дозволяють максимально швидко і зручно взаємодіяти з API. Наприклад, деяким розробникам було б куди зручніше інтегрувати цифрові активи прямо зсередини ігрового движка Unity, без необхідності переходити на мову GraphQL. SDK-інструменти надають таку можливість.

Зараз розробляються SDK-рішення для Unity, Java, NodeJS і Godot. Деякі з них вже є в ранньому доступі (бета-версії). Більш того, найближчим часом команда Enjin займеться створенням SDK для топового движка Unreal Engine від Epic Games — розробників Fortnite. На ньому працюють Gears 5, Tekken 7 і інші топові ігри.

Партнерства з Microsoft, Samsung, AMD, Ubisoft і 2500 запущених проєктів

Сінгапурська компанія Enjin існує з 2009 року і спочатку позиціювалася як інформаційно-технологічна. З того часу команда створила цілу ігрову екосистему і сформувала навколо себе велику спільноту з понад 20 млн геймерів по всьому світу.

Enjin допомагала розробляти веб-сайти, форуми, голосові та різні ігрові сервіси. Крім платформи Enjin, криптогаманця Enjin Wallet і криптовалюти ENJ, в арсеналі компанії є інші продукти: соціальна платформа Enjin Network, блокчейн-браузер EnjinX, а також Efinity — одне з рішень для масштабування Ethereum.

Рік тому Enjin офіційно домовився з Samsung, що вбудований у флагманський смартфон Samsung Galaxy 10 криптогаманець і сховище Blockchain KeyStore будуть підтримувати криптовалюта Enjin Coin.

В кінці минулого року Enjin підписала угоду з технологічним і водночас ігровим гігантом Microsoft. Блокчейн-фахівці допомагатимуть у розвитку хмарної платформи Azure. Представники Microsoft заохочуватимуть найактивніших розробників токенізованими борсуками стандарту ERC1155.

Enjin складається в альянсі Blockchain Game Alliance (BGA) разом з Ubisoft - топовим видавцем і розробником ААА-ігор (серії Assassin's Creed, Far Cry, Watch Dogs), а також з AMD — одним з найбільших виробників апаратного забезпечення. Мета Альянсу — об'єднати блокчейн і ігрову індустрію.

У Enjin укладено партнерство зі стартапом Chiliz, який тиждень тому випустив фан-токен BAR для футбольного клубу «Барселона». В рамках угоди Enjin розроблятиме колекційні токени стандарту ERC1155 для клубів-партнерів компанії.

На цей час на базі екосистеми Enjin запущено вже 2500 проєктів. Безліч з них створені на етапі тестування платформи. 
enjin ігриАвжеж, жоден з цих проєктів не здатний конкурувати з Відьмак 3, Diablo 3 або Skyrim за право називатися кращою грою останніх років. Ні по глибині сюжету, ні з опрацювання світу, ні по графіці вони не мають сили змагатися з топовими ААА-тайтлами. Проте всі вони іграбельні, пропонують користувачам повноцінну блокчейн-економіку і мають свою аудиторію, яка постійно зростає.

Коли ААА?

З інтеграцією блокчейн-економіки у відеоігри геймери отримають масу переваг. Наприклад, вони зможуть отримувати винагороди за ігрові досягнення й придбати унікальні ігрові предмети, яких немає більше ні в кого. Якщо є бажання їх можна буде продати іншому гравцеві прямо всередині комп'ютерного всесвіту. Що не менш важливо, так це можливість обміняти внутрішньоігрову валюту на токени ENJ, а згодом — на фіатні гроші. Все це вимальовується в абсолютно нову модель економіки, яка безпосередньо пов'язує реальний і віртуальний світи. 

Для розробників і видавців переваг не менше, аніж для геймерів. Наприклад, компанії з обмеженим бюджетом можуть продавати блокчейн-активи заздалегідь і тим самим забезпечувати краудфандінг-фінансування проєкту. Встановлюючи комісії на продаж і обмін предметами, можна побудувати абсолютно нову модель монетизації, заробляючи на торгівлі користувачів один з одним. Заохочуючи геймерів за їх інтернет-активність, можна нарощувати ігрову спільноту за допомогою нового варіанта маркетингу. Дозволивши їм переносити своїх персонажів і цифрові активи з однієї гри в іншу, можна створювати неймовірні децентралізовані мультивсесвіти.

Зараз команда Enjin зосередиться на поліруванні SDK-рішень, а наступним великим доповненням до екосистеми стане інструмент, який дозволить легко «розподіляти блокчейн-активи через QR-коди». Це означає, що врешті-решт процес створення й інтеграції токенів стане ще швидше і простіше, ніж зараз.

Репутація Enjin і укладені партнерства з такими гігантами, як Microsoft і Ubisoft, вселяють величезну надію на появу великих геймінг-проєктів на основі блокчейн-технології. З запуском платформи багаторазово зросли шанси на те, що ми побачимо ААА-тайтли з цифровими активами. З огляду на жорстку конкуренцію в геймінг-секторі й на тлі успіхів поточних блокчейн-ігор колись Microsoft або інший великий розробник протестує технологію розподіленого реєстру в якомусь високобюджетному проєктові топ-рівня. Якщо таке рішення принесе хороші дивіденди (а до цього є всі передумови), то воно почне широко застосовуватися конкурентами й стане мейнстрімом. А якщо воно стане мейнстрімом, то швидкість масового прийняття блокчейн-технології та криптовалюти зросте в сотні, а то і в тисячі разів.