Китай планує протестувати цифровий юань в дії

Національна цифрова валюта Китаю (DCEP) буде тестуватися в сервісі для поїздок Didi Chuxing і Meituan Dianping. Це означає, що повноцінний реліз нового продукту від уряду країни все ближче.

Meituan Dianping — це платформа для доставляння їжі з 435 мільйонами активних користувачів і мільярдами доларів денного обороту. Ця компанія може потрапити в список підприємств, які будуть тестувати національну цифрову валюту Китаю (DCEP). За інформацією інсайдерів, фірма веде переговори з дослідним відділом центрального банку КНР щодо способів застосування цифрового юаня. Інакше кажучи, керівництво компанії теж хоче взяти участь в революції, що наближається у фінансовій сфері країни.
Meituan Dianping DCEPІнсайдери Bloomberg стверджують, що в анонімного джерела є відомості про переговори між правлінням Meituan Dianping і Народним банком Китаю. Правда, обидві сторони поки що не робили жодних офіційних заяв з цього приводу.

Ще одним потенційним кандидатом на інтеграцію цифрового юаня є стрімінгова платформа Bilibili. До того ж компанія Didi — місцевий аналог Uber — вже оголосила про інтеграцію DCEP як платіжну опцію за поїздки. Керівництво платформи розповіло, що вони тісно співпрацюють з Народним банком Китаю для інтеграції цифрової валюти у свою програму.
Didi Chuxing dcepВибір подібного сервісу для тестування нового платіжного засобу зрозумілий. По-перше, таксі має величезний попит, тому розробники та банкіри зможуть подивитися на поведінку нововведення при істотних навантаженнях. По-друге, якщо навіть щось піде не так, великих незручностей для користувачів не виникне. Вони просто виберуть інший спосіб оплати та успішно доберуться до потрібного місця.

Didi Chuxing дійсно популярний, ним користуються 30 мільйонів осіб щодня. Кількість зареєстрованих в додатку акаунтів і зовсім досягає 550 мільйонів — це приблизно 40 відсотків від усього населення Китаю.

Відзначимо, що пілотне використання цифрового юаня в продуктах компанії не буде обмежуватися тільки поїздками на таксі. У 2018 році Didi запустила власний сервіс доставлення їжі DiDi Food, дуже схожий на Uber Eats. У ньому також можна буде розплатитися національною цифровою валютою.

Проте, Центральний банк Китаю вже кілька разів заявляв, що офіційної дати повноцінного релізу національної монети поки немає. Орієнтовний термін запуску — середина 2021 року, до того ж національна цифрова валюта країни може бути залучена на Зимових Олімпійських іграх 2022, які пройдуть в Пекіні.

Дослідницьке крило банку активно працює над випробуваннями проєкту в самих різних сферах життя. У квітні з'явилися чутки про запуск цифрового гаманця для DCEP в чотирьох містах Китаю — Шеньчжені, Ченду, Сучжоу і Сюнган. Тобто там новинку країни вже цілком можуть тестувати.

Висновок

Цифровий юань хоч і запозичує деякі особливості повноцінних криптовалют, але не є однією з них. Цей проєкт буде централізованим, тобто перебувати під повним контролем влади країни. Відповідно, користувачі навіть близько не відчують тієї свободи, яку їм дарують криптовалюта.