Індустрії, які блокчейн може змінити на краще

чому блокчейн необхіднийГоворячи «блокчейн», ми часто маємо на увазі підривні інновації.

Чому блокчейн необхідний людям і чому він такий важливий? Він може суттєво допомогти модернізувати наше життя. Нові області, що охоплюються цією технологією, можуть удосконалити економіку, краудфандинг, штучний інтелект тощо.

Неможливо знати напевно, які індустрії вдасться революціонізувати, а де чекає невдача, але ось ті, де ймовірність революційних змін найвища.

Фінансовий сектор
Фінанси й блокчейнЗ банківською індустрією традиційно асоціюються такі поняття, як комісії, витрати часу, бюрократія, шахрайство тощо. Блокчейн може усунути ці проблеми.

Комісія за перекази, збір за міжнародні транзакції, курси валют і час, необхідний для появи грошей на рахунку у контрагента, - це лише деякі перешкоди, які не подобаються кінцевим споживачам. Завдяки біткоїну або будь-який інший криптовалюті для платежів можна переводити величезні суми грошей куди завгодно з мінімальною комісією і дуже швидко.

Інші суттєві частини банківської індустрії, такі як кліринг і розрахунки, позики й кредити, торговельні фінанси тощо, також можуть виграти від використання блокчейна.

Згідно Forbes, 80% банків розробляють власні блокчейн-рішення.

Нерухомість
Нерухомість і блокчейнЗа допомогою блокчейна можна подолати традиційні перешкоди у сфері нерухомості, такі як доступність тільки для людей з високим доходом, відсутність прозорості, недостатня ліквідність, комісії ріелторів і банків, швидкість транзакцій, шахрайство тощо.

Якщо хтось виставляє на продаж свою перевірену нерухомість на блокчейні, то будь-хто зможе дізнатися деталі про власника, тобто шахрайство неможливо.

Смарт-контракти дозволяють усунути посередників, таких як банки, юристи та ріелтори.

Ще одна перевага блокчейна для обох сторін - це токенізація. Покупець з низьким доходом може володіти часткою в нерухомості, що означає, що продавець отримає готівку відразу, не чекаючи, поки хтось купить об'єкт цілком.

Логістика
Логістика й блокчейнБлокчейн має практичне застосування в забезпеченні прозорості, договорах, відстеження і платежах протягом всього ланцюжка постачання. Наприклад, кожен учасник ланцюжка постачання може мати доступ до деталей попереднього блоку і іншої актуальної інформації. Завдяки відстеженню і записи транзакцій в реальному часі легко побачити, що відбувається в кожен конкретний момент.

Є чимало блокчейн-проектів, пов'язаних з логістикою. Walmart відстежує пересування свинини в Китаї за допомогою блокчейна. Гірничодобувний гігант BHP Billiton використовує технологію для відстеження аналізу мінералів, виконуваного третіми сторонами.

Інтелектуальна власність
Інтелектуальна власність і блокчейнТехнологія цифрового реєстру здатна допомогти захистити інтелектуальну власність. Завдяки незмінній і безпечній системі блокчейна з мітками часу можна зафіксувати своє відкриття або творіння в цифровому реєстрі. Це може служити ідеальним доказом при виникненні юридичних питань.

Таким чином, блокчейн не дасть «цифровим злодіям» шахраювати і красти інтелектуальну власність.

Охорона здоров'я
Охорона здоров'я й блокчейнВикористання блокчейна в медичних ланцюжках постачання здатне запобігти продажу підроблених ліків. Всі легальні фармацевтичні компанії та аптеки можуть бути зареєстровані в загальному блокчейні з доступом до баз даних. Завдяки прозорості й незмінності блокчейна можна виявити обман, якщо цифри не будуть збігатися.

Якщо створити глобальний блокчейн з медичними даними всіх пацієнтів, який буде доступний лікарям, то це дозволить врятувати життя в екстрених випадках. Більш того, на підставі історії пацієнта можна підібрати ліки, що ідеально йому підходять.
Крім цього, медичні страхові компанії також можуть запобігти шахрайським претензіям.

Освіта
Освіта й блокчейн
Завдяки блокчейну всі дані про освіту кожної людини, а також його досягнення і навички можна зробити доступними інститутам і студентам. Ці записи будуть незмінними, прозорими і верифіковані, що дозволить інститутам і організаціям підбирати потрібних людей, перевірити кваліфікацію і відсівати самозванців.

Кібербезпека
Кібербезпека й блокчейн
Блокчейн пропонує рішення децентралізованого зберігання, що означає, що він не зберігається на якомусь конкретному сервері. І хоча блоки реєстру публічно доступні, передова криптографія зберігає конфіденційні дані в безпеці від хакерів.

Дана концепція дозволяє захистити від кіберзагроз інтернет речей, особисті повідомлення тощо.

Блокчейн допомагає знизити ризики безпеки, зокрема, запобігти масовані DDoS-атаки, націлені на кілька пристроїв. Відключення одного пристрою не вплине на весь пул. Це найважливіший фактор для забезпечення безпеки розумних міст, інтернету речей, де перебої неприпустимі і потрібно цілодобове підключення.

Голосування
Голосування й блокчейн
Блокчейн надає новаторські алгоритми для голосування з захистом від підтасувань. Коли транзакція - "голос" - записана в блокчейні, її практично неможливо змінити.

Технологія блокчейна знайшла широке застосування в Естонії для голосування акціонерів. Компанія Votem, наприклад, протестувала свою систему на ряді приватних виборів.

Висновок

Це далеко не вичерпний список індустрій, де буде відчутно проникнення блокчейна. З огляду на всесвітнє прийняття технології та її явні переваги в плані децентралізації, безпеки та високої продуктивності, швидше за все, ми побачимо, як більше компаній і навіть держав приєднаються до тренду.