Як і де зберігати криптовалюту?

як зберігати криптовалютуБільшість криптовалют є децентралізованими мережами, тому вони існують на безлічі комп'ютерів одночасно. Так що немає єдиного місця, де зберігаються ваші кошти. Наприклад, все так звані гаманці Ethereum не зберігають сам етер. Замість цього вони зберігають приватний ключ, який ви використовуєте для підписання транзакцій в блокчейні Ethereum. Якщо у вас немає доступу до приватного ключа, у вас немає криптовалюти.

Форми ключів

Найбільш примітивною формою зберігання приватного ключа є рядок із символів. Такий рядок можна записати на аркуші паперу або в файлі на комп'ютері.

Першим поліпшеним способом зберігання, придуманим після приватного ключа, є файл сховища ключів. У двох словах, це файл, який містить приватний ключ, зашифрований особливим чином з використанням створеного користувачем пароля. Таким чином, ваш ключ трохи більше захищений в порівнянні з першим варіантом, бо немає відкритого тексту з ключем. Але якщо хто-небудь отримає доступ до файлу сховища ключів, ніщо не зможе перешкодити йому спробувати просто зламати пароль.

Мнемонічна фраза - по суті, є більш зручним, з людської точки зору, способом зберігання приватного ключа. Мнемонічна фраза зазвичай складається з 12 - 24 англійських слів. На підставі цих слів за спеціальним алгоритмом генерується приватний ключ.

Тепер, коли ми знаємо, що таке приватний ключ, нумо поговорімо про місця, де і як зберігати криптовалюту.

Розрізняють два способи зберігання криптовалют: гарячий і холодний.

Гарячий називається так через те, що монети в ньому завжди доступні онлайн, і ви можете витратити їх в будь-який момент. Такі гаманці вимагають доступ до інтернету, оскільки вони підтримують активне з'єднання з блокчейном.

Холодний, навпаки, призначений для автономного зберігання без підключення до мережі. Для цього можна використовувати особистий комп'ютер, телефон, флеш-карту або навіть звичайний аркуш паперу.

Криптовалютні гаманці є невідокремною частиною використання криптовалют. Вони є одним з основних елементів інфраструктури, які дозволяють відправляти і отримувати кошти за допомогою блокчейн-мережі. У кожного виду гаманця є свої переваги й недоліки, тому дуже важливо зрозуміти, як вони працюють, перш ніж переходити до їх використання.

Гарячі гаманці криптовалютГарячі гаманці

Гарячі гаманці - онлайн-сервіси для зберігання криптовалют. Гарячими сховища вважаються тому, що до них можна отримати миттєвий доступ з будь-якого пристрою з виходом в інтернет.

Вважається, що гарячі сховища більш уразливі в порівнянні з холодними. Це пов'язано з тим, що крім власника про приватний ключ знає ще й сервіс, якому сховище належить. Саме ця інформація найбільш вразлива до хакерських атак. Зловмисники можуть атакувати як сервера платформ, так і пристрої користувачів.

Попри можливих вразливостей, гарячі гаманці є найвдалішим і зручним варіантом для короткострокового зберігання коштів.
Використовуючи такі методи, рекомендується підключати додаткові заходи захисту, що надаються сервісом, наприклад, двоетапну автентифікацію або підтвердження входів і операцій за допомогою SMS.

Холодні гаманці для криптовалют
Холодні гаманці

В даному випадку приватні ключі гаманця зберігаються на вашому особистому пристрої і недоступні ззовні. До гаманців з холодним методом зберігання можна віднести апаратні і паперові гаманці.

Апаратний гаманець - спеціальний пристрій, призначений для зберігання криптовалют. Найчастіше апаратні гаманці володіють захистом від вірусів, злому і зовнішніх впливів, наприклад, Trezor, KeepKey, Ledger.

Паперовий гаманець для криптовалют
Паперовий гаманець - спосіб генерації адреси і секретного ключа в режимі оффлайн. Це документ, який містить копію приватного і публічного ключів. Часто документ має вигляд QR-коду, тому ви можете швидко засканувати його і зробити переказ коштів.

Сайти, що надають такі гаманці, генерують біткоін-адреси і створюють зображення, що містять два QR-коду: публічну адресу, яку можна використовувати для отримання криптовалют; інший - приватний ключ, яким необхідно скористатися для переказу криптовалют. Плюси паперового гаманця: приватні ключі не зберігається на комп'ютері або в мережі, отже, їх ніяк не зможуть вкрасти хакери і ніякі системні збої не страшні; фізичне володіння валютою. Окрему увагу варто приділити збереженню такого гаманця. Якщо ключами або навіть їх світлиною заволодіє стороння людина, ви ризикуєте втратити всі кошти.

Чому не варто зберігати великі суми на біржах

Дехто вважає за краще зберігати криптовалюту на біржах. Це дуже зручно, бо сучасні торговельні майданчики підтримують десятки і навіть сотні різних альткоінів. Однак у такого підходу безліч недоліків, адже користувачеві доводиться довіряти кошти третій стороні.
Більшість криптовалютних бірж централізовані, не застраховані від злому, а також регулярно піддаються DDoS-атакам. Все це ставить під загрозу збереження коштів, і часом ви можете тимчасово втратити доступ до грошей через технічні роботи або перебої в роботі сервісу. Тому користувачам, які не торгують великими обсягами на біржах, слід розглянути інші варіанти довгострокового зберігання.

Висновок

Оптимальним варіантом зберігання є використання двох різних гаманців - гарячого і холодного. Так роблять більшість великих компаній, що працюють з криптовалютою.

Для зберігання великих сум варто вибирати холодні криптовалютні гаманці, оскільки вони найбільше заточені на забезпечення безпеки ваших активів. Якщо вам потрібен швидкий і постійний доступ до свого криптовалютного рахунку, варто звернути увагу на мобільні та онлайн-гаманці. Однак варто пам'ятати, що дані типи гаманців не рекомендуються для великих накопичень, оскільки куди менш безпечні.