Nike зареєстрував патент на запуст своєї блокчейн "гри"

Nike Moon Shoe 1972г. проданы на аукционе за $432,000
Компанії  Nike схвалили патент, який вони подавали в квітні. Щоб патент не був анульований рітейл-гігантові необхідно випустити продукт вказаний в патенті протягом 4-х річного терміну. CryptoKicks.

Ми уважно ознайомилися з патентом і з'ясували, що CryptoKicks - це система і метод надання криптографічних, захищених цифрових активів. Виглядати це буде як токен, що включає в себе цифрове взуття та унікальний цифровий ID взуття. Простіше кажучи, предмети колекціонування у вигляді кросівок або одягу в 2D або 3D, звязані з реальним одягом або кросівками.
У патенті часто фігурують NFT стандарти ERC-721 і ERC-1155, отже робимо висновок, що все це буде спочатку на блокчейні Ethereum. Також зазначена можливість випуску NFT на інших платформах. Ще автори патентної заявки посилаються на матеріали описуючи механіку в CryptoKitties і що найцікавіше можна буде розмножувати цифрові кросівки, схрещувати їх як в Cryptokitties, щоб отримати унікальні цифрові активи, які потім можна буде замовити для пошиття в реальності. Ця функція називається CollaboKick. Є можливість обмежити можливості для розмноження взуття поки токен не досягне певної зрілості. Кожен токен може мати цифрове ДНК.
Ласкаво просимо в світ пост-рітейлу!
Всі ці цифрові активи або NFT будуть зберігається в криптокогаманці  і рух  буде відслідковуватися в блок-експлорері як і звичайна криптовалюта.
Основна мета патенту - це захист своєї продукції від підробок. Покупець, відсканувавши QR - код зможе отримати всю інформацію про виробника, про власників, про історії цін перепродажу, коли, з чого було вироблено та інше. Це дуже важливо для колекціонерів і реселерів взуття. Можна ще додати, що існує проблематика в віртуальних економіках. Обсяги торгівлі скінами, цифровими предметами вже досягли мільярдних обсягів, але до сих пір там немає всесвітньо відомих брендів. Упевнений вони туди зайдуть і займуть нішу в пост-ритейлі, і в числі перших може виявитися Nike.

І ще безліч варіантів використання такої реалізації)
CryptoKicks може бути створений для цілей просування бренду. У цьому варіанті NFT може бути створений в контрольованій обмеженій кількості і пропіаренийяк частина рекламної акції, події або конкурсу. Наприклад, глядачі в спортивному матчі можуть отримати якийсь певний токен присвячений цій події, а потім якщо їм треба, замовити пошиття по дизайну в метаданих токена, або просто використовувати його в цифровому світі.
Інший приклад може захотіти, щоб користувач «полював» за CryptoKicks в звичайному магазині, використовуючи функцію доповненої реальності ( «AR») на своєму смартфоні, аналогічно Pokemon GO. Цей метод може бути використований і для покупки чітко обмежених товарів. Щоб його купити необхідно виконати який-небудь квест в реальності. Наприклад, приїхати на якусь конкретну точку або захід за обмежений час.
Залежно від вашої активності та взаємодії з брендом - це вплине на атрибути ваших CryptoKicks (стиль, матеріал, унікальність та ін.) Або інші винагороди від Nike для вас.
Можна буде продавати право на придбання релізний товару до дати релізу. За аналогією з опціонами т.зв. Crypt.RTM Kick. Всі дії з CryptoKicks можуть впливати на його цінність.

Ссилка на патент #1
Ссилка на патент #2
---